Úvod do měření počítačových zdrojů – teorie a funkce
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek Úvod do měření počítačových zdrojů – teorie a funkce

Úvod do měření počítačových zdrojů – teorie a funkce | Kapitola 10

Z. Obermaier

Z. Obermaier

28. 7. 2011 01:00 21

Seznam kapitol

1. Trocha teorie na úvod 2. Výkon střídavého proudu 3. Účiník – co to vlastně je 4. Tolerance výstupních napětí 5. Jak funguje počítačový zdroj
6. Zátěžové regulovatelné zařízení – Neutron 7. Popis dalších měřících přístrojů 8. Testovací postup 9. Chyby měření, objektivita 10. Systém Hodnocení a Závěr

Zdroj je nejdůležitější komponentou počítače – závisí na něm stabilita, spolehlivost a také dlouhá životnost počítače a připojených komponent. Neprávem tedy bývá při koupi nového počítače opomíjen, lidé na něm zbytečně šetří. Jako jediný z českých magazínů nabídneme testy počítačových zdrojů. Dnes teorie, příště už první test!

Reklama
Úvod do měření počítačových zdrojů – teorie a funkce
i Zdroj: PCTuning.cz

Nejprve bych rád upozornil, že si neklademe za úkol přinést dokonalé recenze zdrojů, jež by se mohly měřit s nejlepšími svého druhu. Na to nemáme vybavení, ani dokonalou laboratorní metodiku. My se budeme snažit přinést přehledné a vypovídající testy, jež budou mít pro čtenáře dostatečnou hodnotu. Upřímně si myslím, že testy pomocí luxusních přístrojů zaznamenávající i sebemenší odchylky od norem jsou pro běžného počítačového uživatele zbytečné. Tyhle testy dělají nadšenci do zdrojů (je jich jen pár na světě), a my je přenecháme jim a odborným servisům.

Osobně si dokonce myslím, že pro naše čtenáře bude mnohem zajímavější právě praktický test, kdy zátěž nebudeme simulovat, ale bude skutečná a z praxe. Jak se výsledky tohoto měření porovnají se syntetickým měřením Neutronu, bude nejzajímavější zjištění našich prvních recenzí. Abychom učinili své povinnosti za dost, ukážeme vám samozřejmě obojí. Jak praktický test, tak měření ze simulačního přístroje. Každý si už z výsledků vybere co bude pro něj nejzajímavější.

Co se skladby zdrojů týká, budeme se snažit otestovat celou škálu produktů z různých cenových hladin. Od nejlevnějších zdrojů po luxusní kousky pro nejnáročnější. Jelikož měření nezabere tolik času (jeden zdroj = jeden den), máme v úmyslu udělat si během krátké doby alespoň pilotní databázi výsledků. Od úplně nejlevnějších, vyloženě špatných zdrojů, až po nejkvalitnější produkty. Hlavně z důvodu srovnání zdrojů mezi sebou, aby bylo jasné které hodnoty jsou dobré a které už nikoliv. Až zařízení Neutron dorazí, ihned se vrhneme na testování a počítáme alespoň ze začátku s frekvencí jednoho testu zdroje týdně. Zařízení nesmí zahálet, když už jsme ho za drahé peníze zakoupili.

Už příští týden bychom vám měli ukázat první „pilotní“ recenzi zdroje Enermax, a to dokonce se vším všudy. Tedy jak s praktickým testem, tak s modelovým měřením v Neutronu. Mezitím nám okomentujte metodiku a napište svůj názor a požadavky do diskuse. Dáváme vám prostor ještě v metodice věci změnit, než se pustíme do prvního testu. Váš názor nás zajímá.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama