PCTuning Článek

Vytvořte tým – nej hry s kooperativním multiplayerem

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
6. 12. 2013 03:00 33 Sdílej:

Seznam kapitol

1. LEGO Marvel Super Heroes 2. Portal 2 – TIP PCT 3. Dungeon Defenders 4. Trine 2
5. Left 4 Dead 2 6. Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara 7. Torchlight II 8. Renegade Ops

Ve dvou se to lépe táhne? Určitě! Zvlášť pokud vám při hře dělá parťáka kamarád, s nímž jste sehraní. A navíc – blíží se Vánoce a je na čase upevňovat vztahy se sourozenci, potomky a dalšími hry chtivými jedinci. Abychom vám usnadnili fázi příprav, sestavili jsme seznam her, které můžete projít v týmu alespoň dvou hráčů.

Reklama
Reklama
  • Žánr: FPS/puzzle
  • Lokální co-op: 2 hráči (splitscreen)
  • Online co-op: 2 hráči
  • Lokální + online hra: není
  • LAN co-op: 2 hráči

Portal 2 je sequelem legendární hry Portal, která po celém světě posbírala spoustu cen a absolutních hodnocení – jak ze strany recenzentů, tak i ze strany samotných hráčů. Příběh hry vypráví o hrdince Chell, které se probouzí uprostřed motelového pokoje. Iluze bezpečí se ovšem rychle mění ve staré rekvizity a hrdinka se tak vydává na útěk, při němž spíše než rychlé nohy bude potřebovat bravurní logické úsudky.

V laboratořích je třeba zdolávat prostory za pomoci zbraně, která namísto tradičních projektilů vysílá do zdí portály. Vtip je v tom, že k dispozici jsou vždy jen dva portály najednou, přičemž tyto svébytné cesty nemohou být na některých materiálech umístěny. K tomu, abyste tuto nevýhodu obešli, je zapotřebí využívat známé fyzikální zákony – chování odrazu světla, gravitace, nebo zrychlení.

I když Portal 2 v podstatě těží z neoblíbené učební látky, zachovává si nadmíru zábavné jádro, které vychází především z precizně provedených levelů a důkladném vysvětlení všech podstatných prvků. Kooperativní multiplayer pak tuto zábavu pozvedne ještě o stupeň výše – pokud na to tedy nepůjdete po vzoru Pata a Mata.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning