Wireless sluchátka: Jak se srazilo audio a technologie
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Wireless sluchátka: Jak se srazilo audio a technologie

Wireless sluchátka: Jak se srazilo audio a technologie | Kapitola 8

Michal Rybka

Michal Rybka

9. 5. 2020 03:00 39

Seznam kapitol

1. 60 let bezdrátu! 2. Stařík Samsung HS6000 narozen roku 2011 3. Jablečná ikona jménem Airpods 4. Blýská se na lepší časy
5. Čtyři hlavní kategorie výrobců 6. Vývoj potřebuje čas a nějaké ty zmetky 7. Novinky u bezedrátových sluchátek 8. Bezdrát už je mainstream

Někdy pozorujeme srážku starého a nového v přímém přenosu: Tradiční i nové firmy přicházejí se svými koncepty a vzniká něco nového. Viděli jsme to u počítačového audia, u moderních televizí a nově u bezdrátových sluchátek. Protože kabel je dneska už out a nosí ho jen podivíni, budoucnost je přece drátuprostá!

Reklama

Bezdrát už je mainstream

To, co mě mile překvapilo, je fakt, že si dnes můžete pohodlně vybrat mezi True Wireless modely do 1500 Kč – a najdete něco, co slušně hraje, slušně drží na signálu a při 4-5 hodinách výdrže se to dá použít, i když doma zapomenete krabičku. Hodně mě těší to, že rychlá evoluce tlačí ceny výběhových modelů dolů: Po uvedení nového špičkového modelu se předchozí generace nezřídka zlevní o třetinu, což i hodně dobré modely, které se prodávají kolem deseti tisíc dostane někam k pěti až šesti tisícům. To je vážně super, protože pokud netrváte na tom nejnovějším, můžete si ve výprodeji koupit vážně hodně zajímavé modely.

Problém naopak je, že sluchátka netvoří spojité pásmo, kde by se cena dala porovnat s kvalitou. U hodně levných modelů (do 1500 Kč) je velká soutěž a za zajímavé peníze si tam vyberete, pokud si tedy vybrat můžete. Při koupi na blind je ale šance, že sáhnete po opravdu dobrém modelu oproti průměrnému, podprůměrnému a nebo úplně děsnému zhruba 1:2. Co je, popravdě řečeno, docela dobré, když uvážíme, že řada True Wireless sluchátek dnes stojí méně, než slušné drátové špunty.

Na druhé straně máme od nějakých pěti tisíc nahoru spoustu zajímavých a hodně kvalitních modelů. Občas se tam objeví shnilá švestka, ale pokud lovíte ve slevách, můžete sáhnout po ověřeném a zlevněném modelu, čehož prakticky nikdy nebudete litovat.

Opravdový problém je poušť mezi 2000-5000 Kč. Tady je spousta modelů, které nehrají o moc líp než ty za 1000 Kč, jen jsou mnohem dražší. A nebo tu jsou modely, které pro změnu hrají mnohem, mnohem hůř než ty nad 5000 Kč. Sem tam se objeví něco zajímavého, ale prakticky vždy je lepší buď jít do hodně levného modelu, aby vám něco v uších hrálo – a nebo si naopak připlatit a ve slevě koupit lepší model. Je to velmi, velmi nešťastné pásmo.

A taky by trochu bodlo, aby evoluce pročistila tu záplavu značek-neznaček, která se nám tu namnožila. Problém s nimi je v tom, že výběr na slepo je stále příliš velká loterie, je to jako Betíkovy lentilky: Nikdy nevíte, do čeho si kousnete. A to není úplně príma!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama