Zajímavosti ze Světa aplikací – přehled za měsíc květen
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Zajímavosti ze Světa aplikací – přehled za měsíc květen

Zajímavosti ze Světa aplikací – přehled za měsíc květen

Redakce PCT

Redakce PCT

9. 6. 2012 03:00 6

Seznam kapitol

1. Svět aplikací 2. Nový hardware 3. Recenze aplikací

Stejně jako minulý měsíc, i dnes se podíváme na to nejlepší z našeho bratrského (i když s ohledem na složení redakce spíše sesterského) serveru. Ten už se nám postupně zaplňuje články, denně jich vyjde někdy až šest, a tak bude dnešní přehled o něco delší než ten předchozí. Čekají vás zprávy z aplikací, hardwaru i souhrn recenzí.

Reklama

Nedávno založený Svetaplikaci.cz je rájem pro mobilní zařízení, jako jsou smartphony nebo tablety. Všechno se tak točí hlavně okolo oplikací pro Android nebo iOS.

V rubrice novinky jsme přinesli desítky tipů, které by stály za instalaci a vyzkoušení. Každý den hlídáme všechny velké mobilní obchody a pokud přijde nová aplikace, která stojí za to, hned vám to píšeme.

Tuzemské tituly

Za květen se urodilo hned několik českých počinů,  ze kterých nejvýrazněji vystupuje špičková logická hra Machinarium českého vývojového týmu Amanita Design. Hra s originální atmosférou a nenápadnými vtípky je nyní v Android marketu dostupná za přibližně 78 korun. Pozor na kompatibilítu, u smartphonů podporuje jen modely s rozlišením 1280 × 720. V hodnocení na Pocket Gameru získala skvělých 9 bodů z 10.


Další logickou hrou (byť už plošinovkou) je Min-Mang od českého vývojáře „greenfish“. Hrát můžete proti mobilu i živému hráči, úkolem je obrat protihráče o co nejvíce kamenů.

Za zmínku stojí také Funny Road Trip, který je ale už spíše než hrou „zadavatelem úkolů“. Pokud máte malé děti, popř. sourozence, určitě víte, jak těžké je cestování na delší vzdálenosti. Řešit to lze buď pouštěním filmů, nebo třeba zpíváním a hraním her. Road Trip jde jinou cestou, dává dětem úkoly z reálného světa, aby se také trochu koukaly okolo sebe. Musí tak počítat auta v různých jazycích, hledat předměty okolo cesty nebo plnit všemožné úlohy. Na ozvučení se podílela třeba česká skupina Gipsy nebo Jiří Mádl.

Činili se i Slováci, kteří zdarma nabízejí obdobu ping pongu z Atari. Jmenuje se Table Hockey HD a nabízí až 10 levelů s možností 3D zobrazení.

Angry Birds

Ani jedna zmiňovaná hra pravděpodobně nebude mít takový úspěch, jako nenáročná oddechová kravinka Angry Birds. Svět aplikací několikrát informoval o neuvěřitelném počtu stažení, který v květnu překročil hranici jedné miliardy, díky čemuž finské studio Rovio vydělalo jen za rok 2011 ohromujících 106 miliard dolarů. Tak co, nezkusíte také něco naprogramovat?

iOS i Android

Na stránkách se věnujeme jablíčkářům i androidářům a poctivě upozorňujeme na novinky z obou táborů. Ten první zaujala zpráva o novém jailbreaku pro iOS 5.1.1, který dovolí především instalaci aplikací třetích stran, které na App Storu nenajdete.

Majitele telefonů a tabletů s Anroidem zaujal článek o podílu jednotlivých verzí na trhu. Nejnovější 4.0 Ice Cream Sandwich se zatím moc nedaří, počkáme si na výsledky za červen. Zatím zabírá jen 5 % trhu.

Sony společně s MLG a Gameloftem představilo novou herní platformu Xperia Mobile Gaming Arena. Zahrát si lze opravdu luxusně, jak ukazuje video, další hry budou přibývat. Vyhrát lze navíc ceny za tisíce dolarů.

Max Payne odložen

Maxe Payna 1 (tedy ne třetí díl, který je od začátku června v prodeji pro PC), už můžete od dubna spokojeně pařit na iPhonech. Bohužel pro Android byl zatím odložen na neurčito.

Chuť jsme se vám tak snažili spravit u tipů na další hry, jakou je třeba titul N.O.V.A 3 od Gameloftu. Za rozumných 5,49 € ji můžete stahovat do svých Androidů, iPhonů, iPadů i iPodů. Kromě brilantní grafiky na vás čeká i multiplayer pro 12 hráčů! Recenzi na tuto pecku si můžete přečíst zde

O poznání méně akční, zato legračnější je žabák Toad, který se ve druhém díle Toad Escape opět snaží zdrhnout z arkádové překážkové dráhy. Za 39 Kč je to dobrý zabiják volného času.

Legraci si užijete i s titulem Angry Wife, ve kterém budete chytat svoje spodky vyhozené rozzuřenou drahou polovičkou. Neunikla nám ani nová aplikace Top Gearu pro Windows Phone 7, kde najdete spoustu informací, fotografií a videí. Praktickou funkcí je ukládání obsahu pro pozdější offline prohlížení.

Zajímavosti ze Světa aplikací – přehled za měsíc květen
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama