Zajímavosti ze Světa aplikací – přehled za měsíc květen
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Zajímavosti ze Světa aplikací – přehled za měsíc květen

Zajímavosti ze Světa aplikací – přehled za měsíc květen | Kapitola 2

Redakce PCT

Redakce PCT

9. 6. 2012 03:00 6

Seznam kapitol

1. Svět aplikací 2. Nový hardware 3. Recenze aplikací

Stejně jako minulý měsíc, i dnes se podíváme na to nejlepší z našeho bratrského (i když s ohledem na složení redakce spíše sesterského) serveru. Ten už se nám postupně zaplňuje články, denně jich vyjde někdy až šest, a tak bude dnešní přehled o něco delší než ten předchozí. Čekají vás zprávy z aplikací, hardwaru i souhrn recenzí.

Reklama

Po Číně už koluje jedna miliarda SIM karet, přičemž až 159 milionů z nich má využívat 3G připojení. Zájem o chytré telefony neutichá nikde po světě, a tak se věnujeme i novému hardwaru.

Numero uno pro měsíc květen (a nejspíše i červen) je Samsung Galaxy SIII. Nejočekávanějšímu telefonu tohoto léta jsme věnovali hned několik článků, a jak to tak vypadá, dobře jsme udělali. Podle informací české distribuce se od doby uvedení do prodeje 4.6. prodalo už tisíc kusů, což je u telefonu za nějakých 15 500 Kč slušný výsledek. Celosvětově měl mít Samsung předobjednávky na 9 milionů kousků.

Jednoduché to ale SIII mít nebude, brzy se chystá iPhone 5 a navíc se stále více píše o jeho chybách. Například modrá verze bude mít zpoždění, protože se kvůli chybě při výrobě pokazily zadní polykarbonátové kryty. Modrou verzi tak můžeme očekávat až v polovině června.

Rýpaví novináři také začali SIII vyčítat pentile matici displeje, která má o jeden subpixel na bod méně než tradiční RGB displeje. Ať je to jak chce, zrovna displej je u SIII naprosto špičkový.

Kritika neminula ani Nokii, z čehož se už pomalu stává sportovní disciplína. Tentokrát přišla na paškál nová Nokia Lumia 610, která se v celé řadě Lumií měla co nejvíce přiblížit střednímu proudu. Jestli se jí to povede, nevíme, cena totiž byla nastavena na  celkem vysokých 5990 Kč.

Stranou ale nezůstávají ani další výrobci, například LG představilo 5" displej o rozlišení 1920 × 1080 (!). Ještě během tohoto roku má uvést první mobil, který jej bude využívat.

Další šíleností se pochlubil Sharp, japonský výrobce elektroniky. Právě v Japonsku mají stále vrásky na čele ze zničené jaderné elektrány ve Fukušimě, a Sharp se tak rozhodl do nového modelu integrovat dozimetr.

Chcete mít smartphone tenký jako list papíru? Zatím je to utopie, ale čínský výrobce Oppo Finder posunul sen zase o kousek skutečnosti. Jeho model má tloušťku 6,65 mm!

Když chcete výkon!

Hodně pozornosti vzbuzují nové procesory, popř. rovnou celé platformy, které se snaží vecpat do mobilů a poskytnout co nejvyšší výkon. Podle studie jedné analytické společnosti jsou vícejádrové procesory zastoupeny ve smartphonech pouze z 20 %, což dává výrobcům HW dost velký prostor pro ofenzívu. Konec konců, i v naší anketě jste nejvíce hlasovali pro dvoujádrové procesory nehledě na výdrž baterie.

S vyšším výkonem souvisí i bláznivina od TSMC, která vyrobila první 28nm procesor s taktem 3,1 GHz. A na kolik dokážete svůj mobil přetaktovat vy? ;-) Třeba se z toho jednou stane nová OC disciplína.

Ve volném čase jsme si vyzkoušeli výkon platformy Tegra 3 a natočili i video, vše si můžete přečíst v tomto článku. nVidia zatím Tegru posunuje do levných tabletů, představila platformu Kai se čtyřjádrovými procesory a OS Android. Snad to Androidu pomůže, protože nyní celý trh drtí Apple – s iPadem drží 68% podíl.

A něco pro hračičky

Poslední HW zprávou, a možná dokonce tou nejzajímavější, bylo inteligentní zrcadlo z Japonska. Úžasného efektu jako z budoucnosti docílila japonská společnost Seraku tím, že na poloprůhlednou reflexní vrstvu promítá obraz z vlastního uživatelského rozhraní a bezdotykově snímá povely pomocí senzorů. Tohle chceme mít doma!


Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama