zalman-tnn-300-vyberove-ticho-se-zarukou
Skříně, zdroje, chladiče Článek Zalman TNN 300: výběrové ticho se zárukou

Zalman TNN 300: výběrové ticho se zárukou | Kapitola 9

Bronislav Kujál

Bronislav Kujál

20. 3. 2006 01:00 44

Seznam kapitol

1. Zalman TNN 300 2. TNN300 - popis 3. Příslušenství 4. Vnitřní uspořádání a systém chlazení 5. Vestavěný zdroj, čtečka karet a kabeláž
6. Instalace 7. Chlazení a hlučnost v praxi 8. Dálkové ovládání 9. Závěr

V posledních několika letech se nám rapidně zvyšují výkony jednotlivých součástí našich počítačů a s nimi samozřejmě i nároky na tichost a chlazení celého systému. Maximální spokojenost může náročnému uživateli poskytnout jen kompletně pasivně chlazený systém. V dnešním článku se zaměříme na průkopníka v tomto oboru, což není nikdo jiný než společnost Zalman a její série TNN počítačových skříní.

Reklama

Zalman TNN 300 je špičková a velmi propracovaná skříň určená pro super tiché počítače. Skloubit nadčasový design s účelností se Zalmanu na jedničku povedlo. Matně černé provedení hliníku vypadá velmi luxusně a většinu lidí asi ani nenapadne, že ona věc (viz. článek) na boku je vlastně chladič. Díky své velikosti se TNN 300 dá umístit téměř kamkoli a jedinou nevýhodou zůstává její hmotnost. Ovšem to nejpodstatnější je absolutní ticho, na které si okamžitě zvyknete a už se nebudete chtít vracet k "obyčejné" skříni. Navíc díky absenci větráků odpadá zanášení vnitřku skříně prachem a jeho víření ve skříni. 

Co se týče výkonu chlazení, dosažené teploty během testování přesně potvrzují doporučení výrobce a pasivní chlazení skříně plně nahradí standardní chladiče. Pokud budete v TNN 300 provozovat doporučené "železo", budete maximálně spokojeni. Skříň není určená pro experimenty s výkonem procesoru a grafické karty. Jistým omezením je použití základní desky formátu microATX a počet interních a externích pozic. Pokud tedy hledáte skříň pro nejvýkonnější hardware a k provozování PC potřebujete dvě mechaniky a několik disků, raději na TNN 300 zapomeňte. Pokud jste nejnáročnější uživatelé, hledající ticho při provozování průměrně výkonného multimediálního počítače, bude pro vás TNN 300 ta nejlepší volba. Jeho kvality zcela jistě ocení firmy, kde nejsou vítané nepříjemně hučící nevzhledné krabice. 

Bohužel velmi exkluzivní zboží z TNN 300 dělá jeho relativně vysoká cena pohybující se nad 21000,- s DPH. Na druhou stranu pokud budete chtít vytvořit něco obdobného, z dostupných komponentů na trhu, dostanete se pravděpodobně na velmi podobnou cenu.

Já osobně jsem se velmi nerad s TNN 300 loučil, proto mi nezbývá než tuto skříň doporučit.

Zalman TNN 300
výhodynevýhody
luxusní a originální vzhled absence chlazení pevného disku
nulová hlučnost vysoká cena
pasivní chlazení CPU a GPU včetně zdrojevysoká váha
efektivnost chlazení doporučených komponentů 
čtečka karet 
dálkové ovládání 
kvalitní zpracování  
Zalman TNN 300: výběrové ticho se zárukou
i Zdroj: PCTuning.cz

PCTuning Golden Award / březen 2006
Zalman TNN 300
"za skvělou konstrukci pasivně chlazené skříně"

Za zapůjčení skříně Zalman TNN 300 děkujeme společnosti Badatek Praha.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama