Acer na CES 2022 předvedl nové notebooky, nadupané herní stroje, desktopy i monitory
Článek Acer na CES 2022 předvedl nové notebooky, nadupané herní stroje, desktopy i monitory

Acer na CES 2022 předvedl nové notebooky, nadupané herní stroje, desktopy i monitory | Kapitola 2

David Jiránek

David Jiránek

6. 1. 2022 17:15

Seznam kapitol

1. Chromebooky a all-in-one PC 2. Notebooky Swift a Aspire 3. Herní portfolio Acer Predator a Nitro

Na konferenci CES 2022 byl k vidění i Acer. Společnost přináší nové produkty napříč prakticky celým portfoliem od chromebooků až po herní desktopy.

Reklama
Reklama

Acer Swift X

Notebook Acer Switch X Acer vybavil procesory Intel Core 12. generace a grafikou RTX 3050 Ti. Oproti Chromebookům nechybí LPDDR5 RAM o velikosti až 16 GB a rychlejší PCIe úložiště s kapacitou až 2 TB. Menší 14" model váží 1,4 kg a na tloušťku má pouhých 17,9 mm. Větší 16" varianta dostane dedikovanou grafiku Intel Arc spolu s 12jádrovým procesorem (4+8 jader).

Oba modely běží na Windows 11, obsahují IPS panel s poměrem stran 16:10. Menší verze nabízí rozlišení 2 240 × 1 400 pixelů. Větší pak 2 560 × 1 600 pixelů. Barevné pokrytí sRGB je 100% a jas se vyšplhal na 400 nitů. Konektivitu zastupuje Wi-Fi 6E, dvakrát Thunderbolt 4, dvě USB-A 3.2 Gen 1, HDMI 2.0, 3,5mm jack a čtečka otisků prstů. Z konektorů tak chybí zejména čtečka paměťových karet. Acer na druhou stranu přidal podporu Windows Hello pro snadné přihlašování. Cenu ani dostupnost pro teď neznáme.

Aspire Vero Nation Geographic Edition

Acer Aspire Vero představuje notebook zaměřený na udržitelnost. Již minulý rok výrobce sliboval recyklovatelné materiály a snadné vylepšení interních komponent. Letošní speciální edice pojmenovaná jako Nation Geographic Edition se odlišuje zejména designovými prvky připomínajícími planetu Zemi. Nákup této verze podpoří neziskovou organizaci National Geographic Society se sídlem v USA.

Acer na CES 2022 předvedl nové notebooky, nadupané herní stroje, desktopy i monitory

Šasi notebooku obsahuje z 30 % recyklovaný plast a kryty kláves jsou z 50 % z PCR plastu. Zachována byla snadná možnost oprav a výměny komponent.

Notebook dostane 11. generaci Intel Core čipů s Intel Iris Xe grafikou. Dále Windows 11, Wi-Fi 6 a například USB-C a dvojici USB-A 3.2 Gen 1. V notebooku snadno vyměníte SSD i RAM. Spodní kryt lze otevřít jen s pomocí křížového šroubováku. Cena byla stanovena na 899 euro (22 tisíc korun) a notebook bude dostupný v březnu ve Francii. O české dostupnosti zatím nemáme informace.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning