Acer ukázal řadu novinek včetně herního notebooku s 3D displejem, brýle nejsou potřeba
i Zdroj: Acer
Článek Acer ukázal řadu novinek včetně herního notebooku s 3D displejem, brýle nejsou potřeba

Acer ukázal řadu novinek včetně herního notebooku s 3D displejem, brýle nejsou potřeba

David Jiránek

David Jiránek

18. 5. 2022 20:45 3

Seznam kapitol

1. Řada Vero 2. Acer Swift a conceptD 3. Chromebooky a TravelMate řada 4. SpatialLabs a herní stroje Predator

Tisková konference Next@Acer přinesla velké množství novinek. Rozšiřuje se nasazení OLED displejů a 3D technologie. Společnost také rozšířila nabídku šetrných modelů Vero.

Reklama
Reklama

Acer Aspire Vero

Hned na úvod věnoval Acer velkou část konference životnímu prostředí a programu ESG. S tím souvisí řada Acer Vero, tedy notebooky vyrobené z recyklovaných materiálů s důrazem na životní prostředí a snadné vylepšení nebo opravu. Nový 14" Acer Vero doplní stávající, aktualizovaný 15" model a nabídne 12. generaci Intel procesorů s certifikací Intel Evo.

Notebook využívá recyklované plasty v oblastech vnější konstrukce a klávesnice. Acer nevyužil žádné barvy, které se často vyrábí neekologickým způsobem. Písmena E a R jsou zvýrazněná, aby upozornila na proces recyklace.

Acer ukázal řadu novinek včetně herního notebooku s 3D displejem, brýle nejsou potřeba
i Zdroj: Acer

Obě velikostní varianty byly osazeny OceanGlass touchpadem vyrobeným z plastu vázaného na oceán.

Také balení je přátelské k životnímu prostředí. Nejen že je snadno recyklovatelné, ale i samotná výroba prošla změnou, aby byla šetrnější k naší planetě. Acer používá z 85 % recyklovaný papír a ze 100 % recyklovaný plast. Zároveň krabice slouží nejen jako stojánek, ale i jako jednorázový květináč.

Menší 14palcový model bude k dispozici v srpnu za cenu od 899 euro, větší 15palcový model půjde na trh v tu samou dobu za cenu od 999 euro.

Nové Vero produkty

Řada Vero se navíc rozrůstá o monitor, miniPC, All-In-One počítač, klávesnice a myši.

All-in-on Acer Veriton Vero

All-in-one počítač Acer Veriton Vero má exteriéry z recyklovaného plastu. K zákazníkům dorazí s klávesnicí a myší ze znovupoužitých materiálů. Počítač pohání 12. generace Intel Core procesorů a grafika MX550 od Nvidie.

Acer ukázal řadu novinek včetně herního notebooku s 3D displejem, brýle nejsou potřeba
i Zdroj: Acer

Počítač nabídne 24" obrazovku s rozlišením FullHD a podporou dotyků. Jde o IPS panel s malými rámečky. Nad displejem je zabudovaná otočná webkamera s podporou pro Windows Hello. Soukromí je jedním z klíčových prvků tohoto modelu, výrobce proto přidal funkci Tobii Aware, která uzamkne počítač, pokud se uživatel vzdálí.

Samozřejmě se nezapomnělo ani na snadnou opravu a průběžnou údržbu. Záda monitoru lze odmontovat a vyměnit tak RAM a M.2 SSD.

Za základní verzi all-in-one počítače Veriton Vero dáte 919 euro. K dispozici bude od července.

Monitory Vero

Čerstvě představené monitory Vero seženete ve velikostech 27 a 24 palců, přičemž oba mají Full HD rozlišení. Ekologická konstrukce je složená z 85 % z PCR plastu a 5 % z plastu vázaného na oceán.

Acer ukázal řadu novinek včetně herního notebooku s 3D displejem, brýle nejsou potřeba
i Zdroj: Acer

Monitory se pyšní přesnými barvami s odchylkou Delta E<1 a certifikaci TÜV Rheinland Eyesafe. Zajímavostí je také integrovaný KVM přepínač pro snadnější obsluhu více počítačů pomocí jedné sady periferií. Připojit lze pomocí USB-C například notebook, který se bude nabíjet výkonem až 90 W.

Projektor Vero

Nový projektor z rodiny Vero je opět vyroben s cílem minimálního dopadu na životní prostředí. Využívá šasi z 50% PCR a jeho obal je z 85% recyklovaný papír. Samotný projektor využívá LED a poskytuje životnost až 30 000 hodin. Zároveň by měl být o 50 % úspornější oproti modelům s lampami obsahující rtuť.

Projektor Vero dokáže produkovat obraz s rozlišením 1 280 × 800 pixelů, kontrastem 2 000 000 : 1 a svítivostí až 2 200 lumenů. Pokrývá přitom 125 % barevného prostoru REC 709. Součástí projektoru je integrovaný reproduktor o výkonu 5 W. Cena startuje na 549 euro a k dispozici bude ve třetím čtvrtletí.

Periferie Vero

Acer nově nabídne také myši a klávesnice z rodiny Vero. Na trh se dostanou až v listopadu letošního roku. Horní kryty obou periferií jsou z 65% PCR, spodní pak z 30% OBP. Myš vydrží na baterie až 18 měsíců provozu, klávesnice zase 5 milionů stisknutí klávesy.

Set klávesnice a myši bude stát 69,99 euro, za samotnou myš dáte 24,99 euro.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning