Adata XPG Emix H20: cenově dostupný herní headset
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Adata XPG Emix H20: cenově dostupný herní headset

Adata XPG Emix H20: cenově dostupný herní headset | Kapitola 4

Jan Preclík

Jan Preclík

17. 7. 2019 03:00 3

Seznam kapitol

1. Úvod 2. První setkání 3. Dílenské zpracování 4. Praktické zkušenosti 5. Závěr

Výrobce známý svými pamětmi a flashdisky už se nějaký ten pátek snaží prosadit na trhu pro počítačové hráče s řadou herních produktů XPG. Postupně přichází s novými výrobky, které ve svém portfoliu dosud nenabízel. Podaří se mu najít své místo i na poli levných herních headsetů? Kdo ocení sluchátka XPG Emix H20 nejvíc?

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama

Sluchátka zvládne zprovoznit i absolutní laik. Jednoduše zasunete konektor do prvního volného portu USB a vše ostatní necháte na operačním systému. Co mne ovšem velmi zklamalo, to je absolutní absence jakéhokoli softwaru. Možnost volby virtuálního ozvučení přímo v aplikaci či různá nastavení podsvícení nebo barevných přechodů bych rozhodně uvítal. V návodu jsem link nenašel, na stránkách výrobce je pouze již zmíněný strohý manuál v PDF, který je defacto úplně k ničemu. Virtuální 7.1 zvuk tak můžete zapnout přímo ve zvukovém nastavení Windows 10, potažmo přímo ve hrách, které takové nastavení umožňují. Na to si ale musíte přijít sami, z návodu se to nedozvíte.

Adata XPG Emix H20: cenově dostupný herní headset
i Zdroj: PCTuning.cz

Headset mě, co se týká ergonomie, velmi příjemně překvapil. Polstrování na mostě mezi sluchátky je velmi pohodlné a neřeže do hlavy ani při delším používání. Do obrovských náušníků jsem schoval celé své uši a ani po čtyřech hodinách nepřetržitého hraní jsem necítil žádné známky únavy, bolesti nebo horšího komfortu. Přítlak sluchátek je zvolený tak akorát. Dost na to, aby nebylo slyšet okolí a zároveň dost málo na to, aby sluchátka otlačila hlavu. Snad jediné, co by se dalo z hlediska pohodlného používání vytknout, jsou opocené koženkové náušníky. Na druhou stranu se u herních headsetů nejedná o nijak zvláštní jev.

Adata XPG Emix H20: cenově dostupný herní headset
i Zdroj: PCTuning.cz

I během hraní jsem byl velice příjemně překvapen. Zvuk je skutečně skvěle vyvážený, výstřely a kroky nepřátel jsem dokázal takřka zaměřovat ušima. Nepříliš výrazné basy přišly naopak vhod, jelikož odpadl rušivý element, kdy během střelby či výbuchů slyšíte pouze dunění, které přebíjí důležité zvuky okolního dění. Tím ale rozhodně nechci říct, že basy za nic nestojí. Jsou tam prostě právě tak akorát. Efekty zbraní a explozí jsou výrazné, ale nezastřou ty ostatní.

Adata XPG Emix H20: cenově dostupný herní headset
i Zdroj: PCTuning.cz

Co se týká hudby, jsem ovšem poměrně náročný. Zde mne sluchátka právě svým podáním basů příliš nepřesvědčila. Obzvlášť pokud máte rádi něco tvrdšího ve stylu System of a Down, pak vás tento headset neuspokojí. Zapnutý bass boost v nastavení zvuku prožitek nepatrně zlepší. Stejné pocity jsem měl i ze sledování Avengers: Infinity War. Během finální bitvy si chcete efekty, hlasy postav a do toho tu epickou znělku Avengers prostě užít, což s tímto podáním dost dobře nejde. Jak jsem byl ve hrách překvapen, stejně tak jsem byl, co se týká jiného použití, zklamaný. Takový rozdíl jsem nečekal.

Poslední odstavec bych chtěl věnovat mikrofonu. Po pár větách prohozených ve voice chatu se mě parťák zeptal, jestli nejsem nemocný, že dneska zním jako náš pan prezident. Začal jsem se tedy pídit, proč je můj, jindy líbezný, hlas ponurý a zpomalený. Problém byl ve vzorkovací frekvenci, která byla v základu nastavena na 44100 Hz. Po přepnutí na 48000 Hz v nastavení zvuku ve Windows už jsem měl svůj krásný hlas zpět. Mikrofon je navíc citlivý tak akorát, abych byl slyšet čistě, ale aby mé spolubojovníky neobtěžoval zvuky z mých sluchátek, což jsem u předešlého herního headsetu nedokázal eliminovat.

Adata XPG Emix H20: cenově dostupný herní headset
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama