XPG GAMMIX S70 BLADE
PCTuning Článek

ADATA XPG GAMMIX S70 BLADE 1TB: PCIe 4.0 bez chladiče

Z. Obermaier
Z. Obermaier
17. 5. 2021 17:00 4 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Disk XPG GAMMIX S70 BLADE 2. Představení disku 3. Testovací sestava a specifikace 4. Testy malých souborů (nejdůležitější) 5. Testy malých souborů (důležité)
6. Testy sekvenční, IOPS a přístupové doby 7. Syntetické testy – body 8. Start Windows a shrnutí výkonu 9. SLC cache a výkon versus teplota 10. Závěr

Společnost ADATA uvedla před nedávnem velmi výkonný disk standardu PCIe 4. Je vybaven pokročilým čínským kontrolérem InnoGrit a masivním chladičem. To ale nemusí vyhovovat všem, my otestujeme verzi bez tohoto chladiče.

Reklama
Reklama

Start Windows a shrnutí výkonu

Měřím stopkami nastartování systému od pípnutí desky do Windows až na plochu. Čas měřím stopkami, měření není zcela přesné ale pro orientaci stačí bohatě. Start systému s NVMe diskem je bleskové, nic rychlejšího dnes neexistuje. Tím se dostáváme k celkovému zhodnocení výkonu:

K nějakému číselnému závěru použiji celkové skóre z Anvil Pro Utility, která je hodně oblíbeným nástrojem a jejíž výsledky jsou považovány za důvěryhodné a porovnatelné. Není to profi IOMeter, ale test, který si může doma spustit každý asi dnes lepší není. Anvil přikládá některým testům větší váhu a to kazí celkový bodový zisk. I tak disky zhodnotíme dle skóre, kvůli konzistenci výsledků do budoucna.

Dosažené průměrné skóre 68,6 % je extrémně dobrý výsledek. Disk má v podstatě výkon jako Samsung 980 Pro, který si své kontroléry vyrábí deset let a je považován za špičku. Dokázal ho překonat disk s čínským kontrolérem, který se vyrábí necelý rok. Možná proto jsou produkty Samsungu už rok takové slabé, navíc firmě nevadí, že jej dokázal překonat i WD, nyní i ADATA. Taková ta aura Samsungu jako luxusního zboží je pryč. Navíc i ceny jsou stejné. ADATA Gammix S70 příjemně překvapil, není vše ale o výkonu. Důležité jsou i provozní vlastnosti a SLC cache.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning