ASUS a EVGA GeForce GTX 580 – Výkon v zapojení SLI a Tri-SLI
Článek ASUS a EVGA GeForce GTX 580 – Výkon v zapojení SLI a Tri-SLI

ASUS a EVGA GeForce GTX 580 – Výkon v zapojení SLI a Tri-SLI | Kapitola 13

Z. Obermaier

Z. Obermaier

15. 11. 2010 03:00 38

Seznam kapitol

1. Úvod - SLI 2. Asus ENGTX580​/2DI​/1536MD5 3. EVGA GeForce GTX 580 (015-P3-1580-ER) 4. Testovací sestava 5. Testovací hry a metodika 1/2 6. Testovací metodika 2/2 7. AvP, Arma 2, Battlefield 2, BattleForge
8. Crysis Warhead, DiRT 2, Far Cry 2, GTA IV 9. HawX, Just Cause 2, Metro 2033, Resident Evil 5 10. STALKER CoP, World In Conflict, Unigine, Vantage 11. Shrnutí výkonu a spotřeba 12. Tri-SLI a škálování SLI 13. Závěr

Hned v úvodu týdne se budeme opět věnovat novým GeForce GTX 580. Nejdříve vám ukážeme prodejní verze karet od dvou významných výrobců ASUS a EVGA. Dále si tuto dvojici karet spojíme ve SLI a později i do trojitého SLI. Jistě tušíte, že výkon těchto dvou řešení bude ohromný, stejně jako vysoká spotřeba a cena kombinace karet.

Reklama
Reklama
ASUS a EVGA GeForce GTX 580 – Výkon v zapojení SLI a Tri-SLI

Výkon

Hodnocení výkonu je dnes jednoduché, je totiž bezkonkurenční. Dvojice GeForce GTX 580 rozdrtí s přehledem vše co je dnes na trhu. Takový výkon je samozřejmě vykoupen ohromnou pořizovací cenou všech komponent takového počítače, stejně jako spotřebou elektřiny. Výkon dvou výkonných grafických karet je také často omezen výkonem procesoru a tento musí být jedině Core i7-900 s taktem minimálně 4 GHz. Pro majitele vícero velkých LCD panelů nebo náročné hráče hrající na 3D Vision Surround ale dnes neexistuje lepší volby, toto řešení jako jediné nabízí dostatek výkonu i pro tyto hráče.

Naopak trojice grafik ve SLI je spíše exotickou záležitostí určenou na drcení světových rekordů, než domácí hraní. Trojici karet musíte vždy osadit vedle sebe a pokud nebudete mít vodní bloky, budou se grafiky neúnosně zahřívat - budou hlučné. Také limitace i nejvýkonnějším procesorem dneška není ideální a nárůst s třetí kartou není díky tomu vysoký. Zde musím říci, že během celého testu jsem nenarazil na žádný ani nejmenší náznak micro-stuttering, a to dokonce ani u Tri-SLI řešení. Vše bylo plynulé, včetně závodní hry, kde se to nejvíce projeví.

Osobní názor

Pokud jde o osobní názor na věc, ten není tak přímočarý. Výkon dvou grafik ve SLI je ultimátní, a kdo jej chce, spotřebu neřeší. Na druhou stranu stále doporučuji počkat s čím přijde před vánoci konkurence. Ať bude výkon Radeonů HD 6900 jakýkoliv, zcela jistě zahýbe s cenou i GeForce GTX 580. Proto opět radím, než si pořídíte brutální SLI ze dvou GeForce GTX 580 za současné ceny, zamyslete se a ještě počkejte. Popřípadě si pořiďte jednu kartu nyní a druhou až bude vše jasné. Obecné doporučení pak zní takto: Chcete to nejvýkonnější a hrajete na jednom/dvou 30" LCD? - Pak je pro vás GeForce GTX 580 ve SLI jasnou volbou. Náruživí hráči s vícero panely v 3D Vision Surround ani jinou možnost nemají, pokud chtějí to nejlepší.

ASUS a EVGA GeForce GTX 580 – Výkon v zapojení SLI a Tri-SLI

Grafické karty a desku do testu zapůjčil ASUS Computer

Také samozřejmě Nvidia ..

Dále také Czech Computer s r.o.

Monitory pro testování grafik poskytlo HP Czech republic

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning