asus-commando-rekordman-v-pretaktovani
Hardware Článek Asus Commando - Rekordman v přetaktování

Asus Commando - Rekordman v přetaktování | Kapitola 9

Z. Obermaier

Z. Obermaier

15. 1. 2007 01:00 57

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Obsah balení 3. Specifikace, vlastnosti 4. Testovací sestava, spotřeba systému 5. Layout desky
6. Průvodce BIOSem 7. Přetaktování 8. Testy 9. Zkušenosti a závěr

Právě v současné době společnost Asus uvádí novinku v řadě nejvýkonnějších základních desek. Další přírůstek do "Republic Of Gamers" se nazývá Commando a je vylepšeným nástupcem desek s čipovou sadou Intel P965. Jak si tento bojovník stojí, vám prozradí dnešní test.

Reklama
Asus Commando - Rekordman v přetaktování
i Zdroj: PCTuning.cz

Už od prvních chvil bylo zřejmé že tato deska je skvost. Velmi podařený předchůdce P5B De Luxe ukázal, že desky s čipovou sadou Intel P965 společnost Asus umí a že jsou tím nejlepším, co si lze v tomto segmentu pořídit. Několika dílčími vylepšeními a hlavně opravdu bezkonkurenčním BIOSem učinil výrobce z této desky favorita, který v této době nenajde soupeře. Jediným zdatným konkurentem mu může být pouze Asus Striker, ten je ale o 3000Kč dražší.

Pokud si hodláte pořídit procesor řady Core 2 a chcete tu nejlepší desku i z pohledu cena/výkon není dnes lepší volby než právě Asus P5B De Luxe nebo Commando. S tím že P5B De Luxe stojí necelých 5000Kč s DPH a Commando jen o 1200Kč více je rozhodování jednodušší, připlatit si za Commando se vyplatí. Pro majitele P5B De Luxe už smysl upgrade není tak jednoznačný, protože obě desky mají nyní potenciál přetaktování velmi podobný. Uvidíme co s deskou Commando učiní nový BIOS. Ale v tuto chvíli si myslím upgrade nemá smysl. Pokud však vlastníte starší desku, například Asus P5W DH a podobné modely s čipsetem i975X, stál by možná upgrade kvůli mnohokráte lepšímu přetaktování za úvahu.

Výhody : Skvělý layout, high-end výkon, CrossFire zapojení grafických karet, výkonný čipset s pokročilými technologiemi, obrovské možnosti přetaktování s příslibem ještě lepších výsledků v budoucnosti, jeden z nejlepších BIOSů na trhu. Počet PCI slotů a jejich využitelnost.

Nevýhody : Vyšší cena - 6200Kč s DPH, nedodržené sliby o možnostech přetaktování, téměř žádné zásadní změny proti běžnému modelu, kromě BIOSu samozřejmě.

Za poskytnutí základní desky Asus Commando děkujeme společnosti BGS Levi

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama