Asus Maximus VI Hero – špička na poli desek Z87
Hardware Článek Asus Maximus VI Hero – špička na poli desek Z87

Asus Maximus VI Hero – špička na poli desek Z87 | Kapitola 19

Michal Šimonek

Michal Šimonek

18. 6. 2013 03:00 17

Seznam kapitol

1. Maximus VI Hero přichází 2. Asus Maximus VI Hero se představuje 3. Asus Maximus VI Hero – prezentační obrázky 4. Asus Maximus VI Hero – základní deska a specifikace 5. Maximus VI Hero – detaily základní desky 6. Maximus VI Hero – BIOS I. 7. Maximus VI Hero – BIOS II. 8. Maximus VI Hero – BIOS III. 9. Maximus VI Hero – softwarové novinky I. 10. Maximus VI Hero – softwarové novinky II.
11. Maximus VI Hero – napájení desky a popis čipů 12. Testovací sestava a výběr testů 13. Měření výkonu, SATA a benchmarky procesoru I. 14. Měření výkonu, benchmarky procesoru II. 15. Měření výkonu, benchmarky procesoru III. 16. Přetaktování základní desky 17. Výkon po přetaktování ve vybraných testech 18. Spotřeba a teploty 19. Závěrečné vyhodnocení

Konečně nastal den "D" a nová generace procesorů Intel je na trhu. Celý maratón testů zbrusu nových základních desek s čipsetem Intel Z87 Express započneme velmi zajímavým produktem ze série Asus ROG. Je jím zcela nová edice, která by se měla zařadit mezi malou Maximus Gene a vyšší model Formula. Je to bomba!

Reklama
Reklama

Obstála zástupkyně Republic of Gamers ve všech našich testech? Já se domnívám, že ano. Minimálně zapůsobila nejen svým zevnějškem, ale i koncepcí a funkcemi.

Ve zkratce jmenujme kvalitní digitalizované napájení, vylepšené T-topology pro paměti, velmi nízké zahřívání obvodů, inteligentně řešené rozmístění PCIe slotů, osm SATA 6 konektorů, obstojný zadní panel, excelentní a detailní BIOS s mnoha novými funkcemi, SSD erase z BIOSu... Mezi klady nemůže také chybět povedený a detailní software.

Co dál? Třeba funkce nahrání BIOSu z USB zařízení bez nutnosti mít procesor a nebo RAMky. USB boost fungující i v USB 2.0 portech nebo výkonnější dobíjení nejen Applovských zařízení přes USB. Windows 8 funkční podpora (BIOS a nebo Directkey tlačítko s napojením na case). Třešničkou na dortu je potom možnost využít OC Panel, ten se ale k desce nedodává a bude ho třeba koupit samostatně. A nějaké mínus? Možná snad škoda chybějícího mini PCIe slotu a zařízení, jaké třeba měla loňska Maximus Gene V.

Asus Maximus VI Hero – špička na poli desek Z87

Pokud udávaná cena bude realitou, potom můžu s klidným svědomím základní desku Asus Maximus VI Hero doporučit všem fandům značky, lidem ladícím svůj počítač po všech stránkách (overclockerům) a zarytým hráčům. A nebo i běžným uživatelům, kteří hledají kvalitní desku vyšší střední třídy a obejdou se bez WiFi/Bluetotoh modulů na desce.

Update: V Alze lze například desku sehnat za příjemných 4800 korun a v Czechcomputer dokonce pouze za 4630 Kč!

Asus Maximus VI Hero – špička na poli desek Z87

Graf ceny produktu Asus MAXIMUS VI HERO poskytuje server Heureka.cz

Asus Maximus VI Hero – špička na poli desek Z87

PCtuning uděluje zlaté ohodnocení za kvalitně zpracovanou desku s bohatým inovovaným softwarem a funkcemi určenou nejen pro hráče, ale i domácí overclockery. Navíc za stále přijatelnou cenu desky takové kvality.

Za zapůjčení procesoru Intel core i7-4770 ES a základní desky Maximus VI Formula patří poděkování společnosti Asus.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning