Asus představil pořádně nadupané herní ROG notebooky a výkonný tablet ve stylu Surface
Článek Asus představil pořádně nadupané herní ROG notebooky a výkonný tablet ve stylu Surface

Asus představil pořádně nadupané herní ROG notebooky a výkonný tablet ve stylu Surface | Kapitola 2

David Jiránek

David Jiránek

4. 1. 2022 23:00

Seznam kapitol

1. Displeje ROG Nebula, notebooky Strix, Zephyrus, a TUF 2. Zephyrus Duo a herní tablet Flow

Asus odstartoval CES 2022 představením herních novinek z dílny ROG. Řeč byla hlavně o noteboocích, které dostaly nejen nejnovější procesory a grafické karty, ale také velmi zajímavé displeje s režimem vysokého rozlišení, nebo vyšší obnovovací frekvence.

Reklama
Reklama

ROG Zephyrus Duo 16 s Nebula HDR

Nejvybavenějším modelem z herní kategorie bude letos ROG Zephyrus Duo 16. Tento nekompromisní stroj opět dostane dva displeje. Hlavní obrazovka získá Mini LED podsvícení v rámci ROG Nebula HDR. To znamená maximální jas 1100 nitů, certifikaci DisplayHDR 1000 a 100% pokrytí DCI-P3. QHD rozlišení doplní obnovovací frekvence 165 Hz.

Asus představil pořádně nadupané herní ROG notebooky a výkonný tablet ve stylu Surface

K dispozici bude i model s ROG Nebula panelem, který za cenu nižšího jasu poskytne rozlišení 4K při 120 Hz nebo Full HD při 240 Hz. Pokrytí 100 % DCI-P3 zůstává.

Specifikace dále zahrnují procesor Ryzen 9 6980HX, grafiku RTX 3080Ti s TGP 150 W, 64 GB DDR5 4800 Mhz RAM, až 4 TB PCIe 4.0 úložiště v RAID 0 a podporu pro MUX Switch.

O konektivitu se stará Wi-FI 6E a na těle nalezneme HDMI 2.1. Baterie s kapacitou 90 Wh podporuje rychlé nabíjení skrze USB-C. Asus nezapomněl ani na chlazení, kterému pomáhá tekutý kov na nejvytíženějších čipech a výduchy pro ventilátory pod sekundárním výklopným displejem.

ROG Flow Z13

Minulý rok Asus představil prémiovou a lehce experimentální řadu Flow. My si hned v březnu vyzkoušeli 2v1 notebook ROG Flow X13, který nabízel kompaktní rozměry a možnost připojení externí grafické karty. Dokovací stanici využije i novinka v podobě Flow Z13.

Asus představil pořádně nadupané herní ROG notebooky a výkonný tablet ve stylu Surface

Nový ROG Flow Z13 vychází z konceptu ROG Mothership z roku 2019. Asus toto velmi těžkopádné, leč velmi výkonné zařízení odlehčil a připodobnil více k tabletům Surface.

Flow Z13 nabídne 16:10 obrazovku s rozlišením 4K při 60 Hz a přepnout lze do režimu FHD při 120 Hz. Nabízí přitom jas 500 nitů. V útrobách tiká procesor Intel Core i9-12900H se 14 jádry a grafika RTX 3050 Ti. Připojit lze opět stanici XG Mobile s grafickou kartou Nvidia RTX 3080. Asus z dokovací stanice udělá hned celou sérii produktu a nový model nabízí například lepší chlazení a odemyká o 15 W vyšší TDP grafické karty.

Asus představil pořádně nadupané herní ROG notebooky a výkonný tablet ve stylu Surface

Na těle tabletu dále nalezneme USB-A, Thunderbolt 4, HDMI a čtečku MicroSD karet. O chlazení se stará Vapor Chamber v kombinaci s tekutým kovem a ventilátory, které nebude blokovat například deska stolu.

Flow Z13 obdržel slušnou 56Wh baterii s rychlým nabíjením pomocí USB-C, podporu stylusu a bezdrátových ovladačů. Samotný tablet bude prodáván s klávesnicí, která se magneticky uchytí k hraně zařízení. Výklopný stojan umožní naklopit zařízení do různých úhlů podobně jako v případě Surface od Microsoftu.

O cenách a dostupnosti jednotlivých modelů vás budeme brzy informovat.

První
Poslední
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning