ASUS Zenbook Pro 15 – laptop s displejem v touchpadu
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek ASUS Zenbook Pro 15 – laptop s displejem v touchpadu

ASUS Zenbook Pro 15 – laptop s displejem v touchpadu | Kapitola 12

Z. Obermaier

Z. Obermaier

24. 10. 2018 03:00 3

Seznam kapitol

1. Šest jader Coffee Lake a druhý displej 2. Představení, balení a specifikace 3. Asus Zenbook Pro 15 – hardware I. (CPU, GPU) 4. Asus Zenbook Pro 15 - Hardware II. (disky, paměť) 5. BIOS a software 6. Zpracování, konektory a repro
7. Klávesnice, chlazení a výdrž baterie 8. ScreenPad a jeho funkce 9. Výkon procesoru (Core i7-8750H) 10. Testy herního výkonu (GTX 1050) 11. Galerie notebooku 12. Závěr

Počítač v testu není herní dělo, ale spíše pracovní nástroj profíka. Nové mobilní šestijádro a GTX 1050 ale řadu her spustí bez problémů. K vyšší produktivitě může pomoci druhý displej v touchpadu. Najde praktické využití, nebo je to jen frajeřinka? - Spíše to druhé, ale moc povedená.

Reklama

Závěr

ASUS Zenbook Pro 15 – laptop s displejem v touchpadu
i Zdroj: PCTuning.cz

Asus Zenbook Pro 15 (UX580) je v podstatě stejný notebook jako modely UX550 a další. To platí o vnitřní konfiguraci a konstrukci. Specialitou dnes testovaného stroje je ScreenPad, speciální touchpad s FHD displejem uvnitř. Za něj si celkem dost připlatíte, záleží, zdali vám to za něj stojí. Posouzení nechám na každého čtenáře, za mne jde o hezkou věcičku, jejíž využití a přínos se teprve ukáže časem. Nápad je to ale zajímavý. Asus chce Zenbooky Pro soupeřit s Macbooky Pro, nabídl tedy i svou vlastní, rozšířenou verzi jablečného Touch Baru.

Výbava, spotřeba, baterie

Výbava je na tak tenký počítač solidní, možností připojení dalších zařízení je spousta. Trojice monitorů a řada portů USB jistě najde uplatnění. Baterie je lepší než u minulých generací, šestijádro ale také potřebuje více energie. Takže se výdrž nijak neposunula. Do 2 cm tlustého těla se moc velký akumulátor nevejde. Přesto dokáže i takto výkonný notebook živit při brouzdání webem nebo sledování HD videa kolem šesti hodin. Při hraní ale počítejte maximálně s hodinou. Velice dobrá je i naměřené spotřeba, v klidu odpovídá podobným počítačům. V plné herní zátěži je spotřeba krapet vyšší, ale není to nijak hrozné.

Komponenty

Co se týká procesorového výkonu, ten je skvělý. Nabídne vám až 50 procent výkonu nad nejvyšší model předchozí generace. Šest fyzických jader s HT už zkrátka odvede hodně práce. Výkon je ale vykoupen vysokými teplotami procesoru a tím pádem dochází ke shazování frekvence ve snaze procesor zchladit. Pokles taktu a výkonu je při maximálním vytížení opravdu velký (až 30 procent). Vzhledem k faktu, že jde spíše o pracovní stroj, je to mrzuté. Herní výkon je slabý. GeForce GTX 1050 v mobilní verzi je slabá grafika na úrovni highendu z roku 2014. Umožní vám hrát jakékoliv hry ve FHD, ale musíte se smířit s hodně sníženými detaily. Slabá je také disková výbava, jeden 512GB disk je pro pracovní stroj málo. Mínus je také nemožnost rozšířit paměť. Pozitivní je nízká hmotnost, extra luxusní vzhled a kvalitní dotykový displej. ScreenPad je jen příjemný bonus.

Osobní názor

Asus vyrábí skvělé notebooky, třeba minule testovaný Zephyrus byl geniální stroj. Zenbook Pro je řada sama o sobě speciální a Asus se netají tím, že jí míří přímo proti Macbookům Pro. Po stránce designu, vnitřních komponent se Applu může plně rovnat. Chtělo by zapracovat na úložišti, které by mělo být prostornější. Také nemožnost upgrade paměti zamrzí. Problémy s přehříváním Coffee Lake řeší i Apple, tedy i zde je situace vyrovnaná. S tímto modelem se snaží Asus překonat i Touch Bar, který nahradil přímo celým LCD touchpadem. ScreenPad je opravdu frajeřina a její používání vás bude zpočátku bavit, zdali se časem využije jako pracovní pomocník ukáže až čas a dostupnost dalších aplikací pro něj.

ASUS Zenbook Pro 15 – laptop s displejem v touchpadu
i Zdroj: PCTuning.cz

Za půjčení notebooku děkujeme společnosti ASUS Czech Republic

ASUS Zenbook Pro 15 – laptop s displejem v touchpadu
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama