PCTuning Článek

BeQuiet! Silent Base 800 – konečně tichá skříň z vlastní stáje

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
18. 11. 2015 10:00 21 Sdílej:

Seznam kapitol

1. BeQuiet! SilentBase 800 2. Samá dvířka 3. Horní část 4. Bočnice
5. Zadní část 6. Interiér 7. Airflow a chlazení 8. Závěrem

Máme tu rok 2015 a špičkový německý výrobce počítačového příslušenství, který se zaměřuje především na odhlučňování PC a výkonné chlazení, přichází s designovou, ale hlavně tichou sérií počítačových skříní SilentBase – modely s označením 600 a 800. My jsme k testu dostali právě tu větší. Navíc vybavenou izolačním oknem...

Reklama
Reklama

A přes interiér jsme se dostali právě k tématu chlazení. Výrobce opravdu uvádí, že case je watercooling friendly, nicméně to považuji spíše za krajní řešení. Dle mého je spíše vhodně navrhnutá pro chlazení vzduchem, čemuž odpovídá i kvalita dodaných ventilátorů.

Od tiché skříně ale na druhou stranu nelze očekávat nějaké nadstandardní chladící schopnosti, protože je jednoduše stavěná na něco jiného – na ticho. Tedy účinné chlazení, ale s důrazem na nízké otáčky ventilátorů, apod. Právě z tohoto důvodu mě například překvapuje absence nějaké regulace ventilátorů. Ale to je spíše už detail.

Co se airflow týká, tak nelze než označit za standardní, vzduch je vháněn zepředu a vytlačován vzadu a nahoru. Zvláštností je snad jen spodní žlab, který by měl chránit proti vnikání prachu zpod case.

Pokud case postavíme do srovnání, tak je patrné, že se projevuje zaměření na odhlučnění. Jednoduše jde o průměr, který je však vynahrazen opravdu tichým provozem. Vše je samozřejmě závislé na volbě ostatních chladičů, především těch aktivních, nicméně zpracování case a tiché ventilátory v kombinaci s odhlučněním opravdu funguje na jedničku.

V přiložených grafech s teplotami je opět patrné, že teplotní rekordy s touto case prostě neuděláte, ale o tom to není.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning