Bugy, krachy, nedodělky: Velká gamingová katastrofa roku 2021
i Zdroj: Pctuning
Historie Článek Bugy, krachy, nedodělky: Velká gamingová katastrofa roku 2021

Bugy, krachy, nedodělky: Velká gamingová katastrofa roku 2021 | Kapitola 5

Michal Rybka

Michal Rybka

28. 11. 2021 10:30 19

Seznam kapitol

1. Chyby byly vždycky 2. Na bugy offline 3. Cyberbug 2020 4. Staré hry, nové chyby 5. Testováno na zákaznících

Dost mě překvapilo to, kolik her vyšlo v roce 2021 ve značně rozkopaném stavu: S mraky chyb, kompromisy, nedodělky, změnami, které hráče nepotěšily – a tak dále. Co se to děje? Že by vývojáři v čase covidu nedokázali dotahovat projekty správně?

Reklama

A takhle to pokračuje dál a dál. Halo Infinite si v multiplayeru řada hráčů pochvaluje, ale jiní ho naopak kritizují. Pointa je ale v tom, že se stále opakuje podobný vzorec: Hráč už není konzumentem, ale spíš takovým betatesterem. Na rozdíl od běžného testera ale není testerem placeným, ale naopak si svoji vlastní práci sám platícím.

Tohle není dobře. Tedy: Je dobře, že si hráči mohou postěžovat na to, že se jim něco nelíbí, ale jejich stížnosti na rozbité anebo změněné herní mechaniky rozhodně v pořádku nejsou. A už vůbec ne v tak pozdním čase před vydáním: Vývojáři by udělali podstatně lépe, kdyby svým hardcore fanouškům zaplatili na participaci na uzavřené betě v době, kdy se dá něco ještě realisticky spravit. Tady je podle mě zakopaný pes: Ve snaze držet projekt pod pokličkou a pak ho rychle přelátat, pokud se ukáže, že nápady byly špatné a hráči s nimi nesouhlasí.

Pozdní změny frustrují nejen hráče, ale i vývojáře: Když dojde na crunch a lidi v podstatě ani nechodí domů, protože se snaží opravit co nejvíc věcí co nejrychlejším způsobem, je to dost devastující věc, zvlášť když se protahuje třeba po dobu jednoho roku. A tam se u většího titulu můžete docela snadno dostat. A věřte mi, nikomu z vývojářů, kteří musí dřít od bezvědomí do bezvědomí na opravách chyb, abyste je dostali do patchů, nezávidím ani trošku. Ani trošku.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning