Chieftronic M1: pěkná skříň s nevyužitým potenciálem
PCTuning Článek

Chieftronic M1: pěkná skříň s nevyužitým potenciálem

Petr Kupský

Petr Kupský

7. 10. 2019 03:00 11

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér – boky, příď a strop 4. Exteriér – záď a dno 5. Interiér – levá strana
6. Interiér – pravá strana 7. Interiér – úprava čelního panelu 8. Příklad montáže – deska, chladič 9. Příklad montáže – disky, zdroj, grafika 10. Hodnocení a závěr

Pod letos založenou značkou Chieftronic se nedávno na náš trh dostala v pořadí už druhá herní počítačová skříň taiwanského výrobce Chieftec. Po modelu G1 velikosti Midi Tower následuje drobnější M1 v provedení Cube s bohatým prosklením a s podobnými prvky designu a konstrukce. U nejednoho detailu si vzpomeneme na film Pelíšky.

Reklama
Reklama

Úvod

Vážně by mě zajímalo, jak dlouhým procesem probíhá vývoj počítačové skříně a kolik je do něj zapojeno vývojářů. Zajímalo by mě také jak bylo formulováno zadání projektu a zda jsou při návrhu konstrukce vývojáři striktně nuceni se vejít do určitých limitů. V neposlední řadě by mě zajímalo, zda finální návrh skříně podléhá nějakému internímu testování a ověření kompatibility. Není to totiž poprvé, kdy mám v rukou výrobek, který je zpackaný kvůli pár ušetřeným milimetrům.

Během přípravy dnešní recenze (mimochodem produktu značky, jejíž zastoupení sídlí v Německu) jsem si nemohl nevzpomenout na slavná slova Jiřího Kodeta, pronesená ve filmu Jana Hřebejka Pelíšky: „Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu,“. Ne, neodcházejte prosím od svých přijímačů! I přes úvodní spoiler možná zjistíte, že dnes testovaná „herní“ počítačová skříň je pro vás zrovna ta pravá. Zejména pokud si s ní trochu „pohrajeme“.

Taiwanská společnost Chieftec Industrial Co. Ltd je významným světovým výrobcem počítačových skříní, napájecích zdrojů a příslušenství, oblíbeným díky dobrému poměru kvality a ceny. Po čtvrtstoletí zkušeností s výrobou produktů pro pracovní stanice a servery se letošním založením prémiové značky Chieftronic snaží o cílené oslovení hráčů a počítačových nadšenců. Z avizované dvacítky letošních produktů jsme si nedávno otestovali skříň Chieftronic G1 klasické velikosti ATX Midi Tower. Dnes testovaná v pořadí druhá skříň tohoto výrobce zaujme svou velikostí a tvarem mATX Cube zejména zákazníky hledající něco pohledného a menšího.

Chieftronic M1: pěkná skříň s nevyužitým potenciálem

Chieftronic M1

Chieftronic podle svých slov doplňuje portfolio o krásnou skříň tvaru krychle s trojicí prosklených stěn, umožňující pohled na instalovanou počítačovou sestavou v plné parádě. Použitím stejného designu, jako u větší skříně G1, zapadá M1 perfektně do série. Máme zde tedy obdobný čelní panel s dvojicí adresovatelných RGB LED pásků, stejně vybavený ventilátor na zádi skříně a v neposlední řadě stejný certifikovaný ovladač ventilátorů a osvětlení.

Chieftronic M1
Velikostní kategorie skříně: mATX Cube
Rozměry (hloubka × šířka × výška): 400 × 270 × 350 mm
Barevné varianty: černá s prvky RGB
Materiál kostry (naměřena tl.): oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,9 mm
Materiál bočnic (naměřena tl.): temperované sklo tl. 3 mm
Materiál čela: plast
Podporovaná velikost desek: Mini-ITX, Micro-ATX
Počet pozic 5,25“: 0× interní
Počet pozic 3,5“: 2× interní
Počet pozic 2,5“: 2+2× interní
Maximální délka radiátorů vodního chlazení: 280 mm vpředu
Pozice pro ventilátory: 2× 120/140 mm vpředu + 1× 120 mm vzadu
Standardně osazené ventilátory: 1× 120 mm vzadu (ARGB)
Konektory na čelním panelu: 2× USB 3.0, 2× USB 2.0, sluchátka, mikrofon
Maximální výška chladiče procesoru: 180 mm
Maximální délka grafické karty: 320 mm
Maximální délka napájecího zdroje: 160 mm
Hmotnost skříně: 7,47 kg

Skříň Chieftronic M1 se vyrábí prozatím v jediné barevné variantě, konkrétně v černém provedení s adresovatelnými RGB prvky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning