Chieftronic M1: pěkná skříň s nevyužitým potenciálem
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek Chieftronic M1: pěkná skříň s nevyužitým potenciálem

Chieftronic M1: pěkná skříň s nevyužitým potenciálem

Petr Kupský

Petr Kupský

7. 10. 2019 03:00 11

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér – boky, příď a strop 4. Exteriér – záď a dno 5. Interiér – levá strana
6. Interiér – pravá strana 7. Interiér – úprava čelního panelu 8. Příklad montáže – deska, chladič 9. Příklad montáže – disky, zdroj, grafika 10. Hodnocení a závěr

Pod letos založenou značkou Chieftronic se nedávno na náš trh dostala v pořadí už druhá herní počítačová skříň taiwanského výrobce Chieftec. Po modelu G1 velikosti Midi Tower následuje drobnější M1 v provedení Cube s bohatým prosklením a s podobnými prvky designu a konstrukce. U nejednoho detailu si vzpomeneme na film Pelíšky.

Reklama

Úvod

Vážně by mě zajímalo, jak dlouhým procesem probíhá vývoj počítačové skříně a kolik je do něj zapojeno vývojářů. Zajímalo by mě také jak bylo formulováno zadání projektu a zda jsou při návrhu konstrukce vývojáři striktně nuceni se vejít do určitých limitů. V neposlední řadě by mě zajímalo, zda finální návrh skříně podléhá nějakému internímu testování a ověření kompatibility. Není to totiž poprvé, kdy mám v rukou výrobek, který je zpackaný kvůli pár ušetřeným milimetrům.

Během přípravy dnešní recenze (mimochodem produktu značky, jejíž zastoupení sídlí v Německu) jsem si nemohl nevzpomenout na slavná slova Jiřího Kodeta, pronesená ve filmu Jana Hřebejka Pelíšky: „Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu,“. Ne, neodcházejte prosím od svých přijímačů! I přes úvodní spoiler možná zjistíte, že dnes testovaná „herní“ počítačová skříň je pro vás zrovna ta pravá. Zejména pokud si s ní trochu „pohrajeme“.

Taiwanská společnost Chieftec Industrial Co. Ltd je významným světovým výrobcem počítačových skříní, napájecích zdrojů a příslušenství, oblíbeným díky dobrému poměru kvality a ceny. Po čtvrtstoletí zkušeností s výrobou produktů pro pracovní stanice a servery se letošním založením prémiové značky Chieftronic snaží o cílené oslovení hráčů a počítačových nadšenců. Z avizované dvacítky letošních produktů jsme si nedávno otestovali skříň Chieftronic G1 klasické velikosti ATX Midi Tower. Dnes testovaná v pořadí druhá skříň tohoto výrobce zaujme svou velikostí a tvarem mATX Cube zejména zákazníky hledající něco pohledného a menšího.

Chieftronic M1: pěkná skříň s nevyužitým potenciálem
i Zdroj: PCTuning.cz

Chieftronic M1

Chieftronic podle svých slov doplňuje portfolio o krásnou skříň tvaru krychle s trojicí prosklených stěn, umožňující pohled na instalovanou počítačovou sestavou v plné parádě. Použitím stejného designu, jako u větší skříně G1, zapadá M1 perfektně do série. Máme zde tedy obdobný čelní panel s dvojicí adresovatelných RGB LED pásků, stejně vybavený ventilátor na zádi skříně a v neposlední řadě stejný certifikovaný ovladač ventilátorů a osvětlení.

Chieftronic M1
Velikostní kategorie skříně: mATX Cube
Rozměry (hloubka × šířka × výška): 400 × 270 × 350 mm
Barevné varianty: černá s prvky RGB
Materiál kostry (naměřena tl.): oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,9 mm
Materiál bočnic (naměřena tl.): temperované sklo tl. 3 mm
Materiál čela: plast
Podporovaná velikost desek: Mini-ITX, Micro-ATX
Počet pozic 5,25“: 0× interní
Počet pozic 3,5“: 2× interní
Počet pozic 2,5“: 2+2× interní
Maximální délka radiátorů vodního chlazení: 280 mm vpředu
Pozice pro ventilátory: 2× 120/140 mm vpředu + 1× 120 mm vzadu
Standardně osazené ventilátory: 1× 120 mm vzadu (ARGB)
Konektory na čelním panelu: 2× USB 3.0, 2× USB 2.0, sluchátka, mikrofon
Maximální výška chladiče procesoru: 180 mm
Maximální délka grafické karty: 320 mm
Maximální délka napájecího zdroje: 160 mm
Hmotnost skříně: 7,47 kg

Skříň Chieftronic M1 se vyrábí prozatím v jediné barevné variantě, konkrétně v černém provedení s adresovatelnými RGB prvky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama