Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro

Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro | Kapitola 3

Jan Preclík

Jan Preclík

26. 6. 2019 03:00 12

Seznam kapitol

1. Úvod a představení 2. Unboxing, šasi a displej 3. Střeva tabletu – rozbor hardware 4. Praktické použití 5. Benchmarky & test rychlostí 6. Závěr a hodnocení

Nejednou jsem byl svědkem toho, že čínští výrobci dokážou opravdu překvapit. Dnes se mrkneme na levný a přesto výkonný tablet od čínské značky Chuwi. Skutečně je nutné utrácet desetitisíce za kvalitní tablet nebo dětem bohatě postačí bohatě vybavený stroj za cenu okolo 140 dolarů?

Reklama

Desetijádrový procesor

Zvenku jsme si tablet prohlédli, pojďme se s chutí ponořit do jeho vnitřností. Hlavním motorem tabletu je procesor značky MediaTek. Konkrétně se jedná o desetijádrový MT6797X Helio X27 Deca Core procesor. Skládá se ze dvou jader Cortex A72 s takty 2,6 GHz, čtyř jader Cortex A53 o taktu 2 GHz a nejslabší 4 tatáž jádra běžící na 1,6 GHz. První dvě jádra jsou využívána pouze při náročných aplikacích, tablet standardně využívá jádra A53 i za účelem úspory energie. CPU je vyrobeno 20 nm procesem, což odpovídá průměrné spotřebě během zátěže. Co se týká výpočetního výkonu, šlape na paty osmijádrovému Snapdragonu 625 od qualcommu, v testech je řádově slabší o 10 procent. Zde je výpis HW z AnTuTu.

Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro
i Zdroj: PCTuning.cz

Starší grafika Mali

O komfort hráčů se stará grafický čip čtvrté generace ARM Mali T880 MP4 s kódovým označením Midgard. GPU jádro se čtyřmi pipeline jede s boostem na frekvenci 900 MHz. Je vyroben 16nm technologií, přeci jen tento model přišel do produkce už koncem roku 2015 (oproti současným GPU s 10 nm výrobní technologií). Proto podporuje pouze OpenGL ES 3.1 a OpenCL 1.2. Novější GPU jsou o něco výkonnější a úspornější, tahle grafika je na dnešní dobu slabší průměr (byla použita např. v Xiaomi Redmi Note 4 či Huawei P9). 

Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro
i Zdroj: PCTuning.cz

Další specifikace

Tablet je osazen dnes už standardními 3 GB RAM, na kapacitě úložiště bohužel výrobce šetřil a osadil tablet pouhými 32 GB paměti. Dá se nicméně zvětšit paměťovou SDXC kartou o kapacitě až 128 GB. Na první pohled však zaujme baterie. Tablet se honosí její vysokou kapacitou 7000 mAh, současné modely předních výrobců oscilují kolem 4250 mAh. Na první pohled by to mohla být výhoda, ovšem když vezmeme v potaz o zhruba vyšší spotřebu tohoto zařízení díky starší generaci CPU a GPU, dostaneme se na standardní výdrž zařízení – zhruba 10 hodin při běžném používání. S přiloženým 10W adaptérem je dobíjecí čas baterie kolem tří hodin. To tvrdí výrobce, více dále v textu.

K další výbavě patří 2.4G / 5G WiFi modul a Bluetooth 4.1 a dual slot na SIM kartu (či microSD kartu)s podporou 4G LTE o frekvencích 800 / 850 / 900 / 1800 / 1900 / 2100 / 2300 MHz. Cestovatele potěší také GPS / Glonass modul. Bez přítomnosti navigace by si mobilní zařízení dokázal dnes představit málokdo. 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama