Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro
Článek Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro

Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro

Jan Preclík

Jan Preclík

26. 6. 2019 03:00 12

Seznam kapitol

1. Úvod a představení 2. Unboxing, šasi a displej 3. Střeva tabletu – rozbor hardware 4. Praktické použití 5. Benchmarky & test rychlostí 6. Závěr a hodnocení

Nejednou jsem byl svědkem toho, že čínští výrobci dokážou opravdu překvapit. Dnes se mrkneme na levný a přesto výkonný tablet od čínské značky Chuwi. Skutečně je nutné utrácet desetitisíce za kvalitní tablet nebo dětem bohatě postačí bohatě vybavený stroj za cenu okolo 140 dolarů?

Reklama
Reklama

Unboxing, šasi a displej

Tablet přišel slušně zabalený. Nedokážu si představit, co by se muselo při přepravě dít, aby došlo k jeho poškození. Krabice s tabletem byla vložena do pevného plastového obalu se vzduchovou kapsou. Po otevření krabice jsem nejprve vyjmul krabičku s 2000 mAh USB-C nabíječkou s evropskou vidlicí a hned poté pěnový obal s tabletem zabaleným ve folii a krabičkou s manuálem. Výrobce asi moc nevěří pošťákům a dělá dobře...

Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro

Nic víc v balení bohužel nebylo. Výrobce tedy dodává tablet jen tak, bez silikonového obalu či sklíčka, jak bývá u čínských výrobců zvykem. Pod fólií s informacemi je tablet opatřen pouze ochrannou fólií proti poškrábání, což je fajn protože v továrně jí nalepí bez prachových zrnek a bublinek. Výbavě bych každopádně vytknul jednu podstatnou věc. Všude v propagačních materiálech na stránkách Chuwi je tablet vyobrazen s klávesnicí, která ale ve finále není součástí balení a musíte si za ní připlatit. Je to škoda, vypadá dobře a posloužila by jako dobrý obal.

Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro

Nyní se pojďme podívat na základní parametry tabletu. Chuwi Hipad není žádný drobek. Rozměry jeho kovového těla o hmotnosti 490 gramů jsou 252,5 × 162,9 × 9,4 mm (D x Š x V). Napájecí konektor je umístěn ve středu horní hrany tabletu. Napravo od něj je umístěný 3,5mm jack a šuplík na SIM a paměťovou kartu. Na levé straně nechybí ani konektor na klávesnici se dvěma zajišťovacími otvory.

Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro

Zadní strana má příjemný tvar, z vrchní i spodní části je zkosená, což je spíš designový prvek, díky kterému vypadají i záda tabletu elegantně a dobře se drží. Zajímavě jsou vyřešeny i otvory pro stereofonní reproduktory, které jsou umístěny ve spodní části tabletu přesně těch zkosených prolisech. Tělo je velmi bytelné, komplet celé je vyrobeno z hliníku, narozdíl od těch nejlevnějších modelů to i vypadá, že hliník není tlouštky papíru a něco vydrží. Záda celkově působí kvalitním, slušivým a drahým dojmem.

Výrobce udává úhlopříčku displeje spoměrem stran 16:10 krásných 10,1 palců, mé pravítko naměřilo od rohu k rohu displeje 25,5 cm (což odpovídá 10 palcům). Díky full lamination technologii – touch screen lepený přímo na displej – mezi dotykovou vrstvou a LCD není žádná mezera, je podání barev po jeho celé ploše perfektní. Na IPS displej se dobře kouká ze všech možných úhlů, na druhou stranu TN už ani u nejlevnějších tabletů většinou nenajdete. Displej není klasicky širokoúhlý 16:9, jeho poměr stran je 16:10 a rozlišení displeje je 1920 x 1200 obrazových bodů.

Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning