Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro

Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro

Jan Preclík

Jan Preclík

26. 6. 2019 03:00 12

Seznam kapitol

1. Úvod a představení 2. Unboxing, šasi a displej 3. Střeva tabletu – rozbor hardware 4. Praktické použití 5. Benchmarky & test rychlostí 6. Závěr a hodnocení

Nejednou jsem byl svědkem toho, že čínští výrobci dokážou opravdu překvapit. Dnes se mrkneme na levný a přesto výkonný tablet od čínské značky Chuwi. Skutečně je nutné utrácet desetitisíce za kvalitní tablet nebo dětem bohatě postačí bohatě vybavený stroj za cenu okolo 140 dolarů?

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama

Úvod a představení

Jak psal nedávno v článku Michal Rybka, Čína už pěkných pár let ekonomicky dobývá svět. Nejen, že profituje na výrobě komponentů nebo celých zařízení pro velké zahraniční giganty, s oblibou taky kopíruje jejich hardware a nabízí levnější alternativy.

Čas od času se objeví relativně neznámý čínský výrobce s velikými ambicemi, který se pokusí dobýt svými zařízeními celosvětový trh. Vzpomínám, že mne kdysi zlákal například výrobce ZTE a já si jeho stařičký telefon s bůhvíjakou brzkou verzí androida nemohl vynachválit. Poté jsem přešel na nenápadně vzhlížející, plastový i když hardwarově slušně vybavený Xiaomi Redmi 2S, který mi dobře sloužil zhruba tři roky, než jsem jej vyměnil za modernější přístroj téže firmy. Xiaomi byl v Evropě zpočátku spíše outsider, ale své místo už si najít dokázal.

Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro
i Zdroj: PCTuning.cz

V dnešním článku se mrkneme na kvality a nedostatky v Evropě celkem  neznámého výrobce jménem Chuwi. Firma Chuwi zde nemá žádnou distribuci a evropskou klientelu se snaží nalákat na designově velmi zajímavý a hardwarově slušně vybavený hardware za velice příznivé ceny prostřednictvím eshopů Ebay, Aliexpress a jim podobným. V minulosti jsme již recenzovali Chuwi Hi8 Air a Chuwi Hi10 Pro. Teď už se ale pojďme mrknout na tohohle krasavce.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama