Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro
Článek Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro

Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro

Jan Preclík

Jan Preclík

26. 6. 2019 03:00 12

Seznam kapitol

1. Úvod a představení 2. Unboxing, šasi a displej 3. Střeva tabletu – rozbor hardware 4. Praktické použití 5. Benchmarky & test rychlostí 6. Závěr a hodnocení

Nejednou jsem byl svědkem toho, že čínští výrobci dokážou opravdu překvapit. Dnes se mrkneme na levný a přesto výkonný tablet od čínské značky Chuwi. Skutečně je nutné utrácet desetitisíce za kvalitní tablet nebo dětem bohatě postačí bohatě vybavený stroj za cenu okolo 140 dolarů?

Reklama
Reklama

Závěr a hodnocení

Pokud se chystáte na výlet do Číny, pak nevidím důvod, proč se nestavit u nejbližšího stánkového prodejce elektroniky a tablet Chuwi Hipad LTE si pořídit. Přeci jen 3500 Kč není tolik za tablet s poměrně solidně zpracovaným hliníkovým šasim a displejem poskytujícím opravdu perfektní podání barev. Pokud vám nevadí v uších sluchátka, můžete s plnohodnotným požitkem shlédnout filmy ve FullHD kvalitě.

Díky své ceně nalezne uplatnění spíše u méně náročných uživatelů, případně u seniorů, kteří si sem tam přečtou pár článků na internetu a pokecají přes skype se svými příbuznými. Malé děti ho jistě také ocení. Můžou si do něj nasypat kraviny typu Talking Tom a s kocourkem běhajícím nekonečné tratě se bavit i celé hodiny. A vaši kapsu nebude tolik mrzet, když jim náhodou tablet upadne.

Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro

Faktem je, že Chuwi Hipad LTE není zase tak špatný, za cenu zhruba 3000 – 3500 Kč (na ebay je o něco levnější než na oficiálních prodejních kanálech zde), pokud vás nevyhmátnou zlí celníci, toho díky hardwarovému vybavení dovede opravdu hodně. Neznám jiný 10,1" tablet v takové cenové relaci, který by měl podporu Dual Sim. Navíc podobně vybavené tablety se v našich končinách prodávají kolem pěti tisíc korun a výše.

Škoda jen, že výrobce nepřibalil klávesnici, co prezentuje na obrázcích v propagačních materiálech. Pak by bylo rozhodování o nákupu mnohem snažší.

Na druhou stranu se můžete rozloučit se zárukou, jelikož málokdo z nás má nervy lítat s balíky s příjemcem v Číně na poštu, která je schopna ztratit i zásilku putující v rámci jedné vesnice.

Chuwi Hipad LTE

KLADY
Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro
Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro
ZÁPORY
Super cena Slabší kvalita baterie, ukazatel stavu lže
Full HD Displej 16:10 Fotoaparát jen pro parádu, max. na Skype
Perfektní podání barev Slabé stereo reproduktory
Pozorovací úhly IPS displeje Zastaralý GPU
GGPS / GLONASS navigace  
Podpora Dual Sim, podpora 4G LTE/td> 
★★★★★★★★★★
Orientační cena včetně DPH: 3500 Kč
 

Za zapůjčení tabletu děkujeme firmě CHUWI.

 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning