Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro

Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro | Kapitola 6

Jan Preclík

Jan Preclík

26. 6. 2019 03:00 12

Seznam kapitol

1. Úvod a představení 2. Unboxing, šasi a displej 3. Střeva tabletu – rozbor hardware 4. Praktické použití 5. Benchmarky & test rychlostí 6. Závěr a hodnocení

Nejednou jsem byl svědkem toho, že čínští výrobci dokážou opravdu překvapit. Dnes se mrkneme na levný a přesto výkonný tablet od čínské značky Chuwi. Skutečně je nutné utrácet desetitisíce za kvalitní tablet nebo dětem bohatě postačí bohatě vybavený stroj za cenu okolo 140 dolarů?

Reklama

Závěr a hodnocení

Pokud se chystáte na výlet do Číny, pak nevidím důvod, proč se nestavit u nejbližšího stánkového prodejce elektroniky a tablet Chuwi Hipad LTE si pořídit. Přeci jen 3500 Kč není tolik za tablet s poměrně solidně zpracovaným hliníkovým šasim a displejem poskytujícím opravdu perfektní podání barev. Pokud vám nevadí v uších sluchátka, můžete s plnohodnotným požitkem shlédnout filmy ve FullHD kvalitě.

Díky své ceně nalezne uplatnění spíše u méně náročných uživatelů, případně u seniorů, kteří si sem tam přečtou pár článků na internetu a pokecají přes skype se svými příbuznými. Malé děti ho jistě také ocení. Můžou si do něj nasypat kraviny typu Talking Tom a s kocourkem běhajícím nekonečné tratě se bavit i celé hodiny. A vaši kapsu nebude tolik mrzet, když jim náhodou tablet upadne.

Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro
i Zdroj: PCTuning.cz

Faktem je, že Chuwi Hipad LTE není zase tak špatný, za cenu zhruba 3000 – 3500 Kč (na ebay je o něco levnější než na oficiálních prodejních kanálech zde), pokud vás nevyhmátnou zlí celníci, toho díky hardwarovému vybavení dovede opravdu hodně. Neznám jiný 10,1" tablet v takové cenové relaci, který by měl podporu Dual Sim. Navíc podobně vybavené tablety se v našich končinách prodávají kolem pěti tisíc korun a výše.

Škoda jen, že výrobce nepřibalil klávesnici, co prezentuje na obrázcích v propagačních materiálech. Pak by bylo rozhodování o nákupu mnohem snažší.

Na druhou stranu se můžete rozloučit se zárukou, jelikož málokdo z nás má nervy lítat s balíky s příjemcem v Číně na poštu, která je schopna ztratit i zásilku putující v rámci jedné vesnice.

Chuwi Hipad LTE

KLADY
Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro
i Zdroj: PCTuning.cz
Chuwi HiPad LTE – kovové tělo, IPS displej a desetijádro
i Zdroj: PCTuning.cz
ZÁPORY
Super cena Slabší kvalita baterie, ukazatel stavu lže
Full HD Displej 16:10 Fotoaparát jen pro parádu, max. na Skype
Perfektní podání barev Slabé stereo reproduktory
Pozorovací úhly IPS displeje Zastaralý GPU
GGPS / GLONASS navigace  
Podpora Dual Sim, podpora 4G LTE/td> 
★★★★★★★★★★
Orientační cena včetně DPH: 3500 Kč
 

Za zapůjčení tabletu děkujeme firmě CHUWI.

 
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama