PCTuning Článek

Chuwi Lapbook Plus – paráda na pohled, výkon jen na kancelář

Václav Vlček
Václav Vlček
20. 12. 2019 10:00 9 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Hliníkový elegán Chuwi 2. Konstrukce překvapí 3. Patnáct palců ve 4K 4. Výkon, výdrž a reálný provoz 5. Závěr a hodnocení

Ultrabook s úhlopříčkou patnáct palců, špičkovým 4K IPS displejem a navíc v elegantním tenkém hliníkovém šasi. To všechno za víc než zajímavou cenu? V tom prostě musí být nějaký háček a bohužel se skrývá uvnitř počítače.

Reklama
Reklama

Hliníkový elegán Chuwi

Češi jsou přeborníci ve výhodných nákupech a tak se není čemu divit, že z Aliexpressu a dalších čínských obchodů k nám míří neskutečné spousty balíčků. Jenže většina jich je malých, tak aby splnily celní regulaci a vešly se do hodnoty 22 euro. Tedy byly osvobozené od cla a DPH. Kdo by chtěl platit něco navíc, že ano. My jsme ale zamířili trošku výš a rozhodli se podívat na jeden kousek, který je na svojí cenu docela zajímavý. Ale zaplatíte za něj už tolik, že vám celníci rozhodně očko nepřimhouří a na balíček hezky přirazí státní desátky v podobě cla i DPH. A nenechají se uchlácholit ani tím, že se jedná o vzorek na testy. Platit musí pěkně každý.

Od společnosti Chuwi jsme už testovali pár tabletů i nějaký ten 2-v-1 notebook s odpojitelnou klávesnicí. A vždycky měly jednu věc společnou – nad konkurencí vyčnívaly většinou opravdu povedenou konstrukcí. Tedy samozřejmě na to, že pochází z Číny a s ohledem na cenovou kategorií. Ale vždycky překvapily minimálně tím, že díly pořádně seděly, nikde nic nevrzalo a nebo nemělo úplně papírovou konstrukci. A přesně ve stejném duchu pokračuje i nejnovější notebook Chuwi LapBook Plus. Už na první pohled vypadá jako několikanásobně dražší ultrabooky velkých značek. Jak je tedy možné, že ho pořídíte v akci za cenu okolo 360 eur v akci na Aliexpressu nebo s garancemi a bez komplikací s celníky na Amazonu za 430 eur? Mrkneme se na to detailně. 

Chuwi LapBook Plus

Notebook dostanete v jednoduché krabici z recyklovaného kartonu. Bez obligátních obrázků krásných slečen držících počítač, bombastických marketingových prezentací o neuvěřitelném výkonu nebo aspoň futuristických renderů, nic. Prostě jen strohý elegantní nápis Chuwi a logo Intelu. Chuwi drží tenhle minimalistický přístup, co si pamatuji a je to celkem sympatické. I když unboxing nebude tak vizuálně zajímavý, jako u některých telefonů, apoň neplatíte tučnou přirážku za krabičku, co obratem hodíte do koše. A nebo schováte do skříně, protože co kdyby se někdy ještě hodila. A za pár let stejně hodíte do koše.

Uvnitř pak najdete jenom samotný notebook a jednoduchý adaptér, bohužel s proprietárním konektorem místo moderního USB-C. Ale o tom ještě později. A musím říct, že ani tentokrát Chuwi nezklamal a konstrukce je opravdu povedená. Masivní hliník (plechy mají cca 0,7–1 mm) s příjemně matnou povrchovou úpravou, která dobře odolává otiskům prstů. Jednoduché logo v rohu. Tenký, přiměřeně lehký. Při otevírání klouby docela slušně drží a nevypadají, že by se za pár měsíců nezvládly udržet obrazovku ve vzpřímené poloze.

Když se podíváme seznam osazených komponent, tak pomalu začíná být jasné, kde výrobce ušetřil a můžeme čekat úzké hrdlo.

Specifikace

 

Zásadní problém bude procesor Intel x7-E3950, poněkud neobvyklý model Atomu z řady Apollo Lake není žádné dělo. Není to ani střední třída, jeho výkon bude stačit na základní kancelářské práce a brouzdání po internetu. Výkon nečekejte a můžeme jen doufat, že Chuwi osazuje procesory s již opravenými problémy týkající se životnosti.

     

Operační paměť je pro podobný stroj naprosto dostačující, 8 GB mají i podstatně dražší počítače. Rychlost, pokud diagnostické programy ukazují správně, odpovídá 2133, což s přimhouřením oka je ok. 

     
CPU-Z toho o paměti moc neřekne, větší úspěch měla až SiSoft Sandra

Integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 505 zvládne akcelerovat video, včetně nejnovějšího H.265/HEVC. Víc od ní nečekejte, na hraní to v kombinaci s procesorem určitě není. Speciálně v kombinaci s osazeným 4K displejem.

SSD disk značky Netac – výrobce ne moc známý, výkon hodně podprůměrný i na SATA a to je v M.2 slotu, kapacita pro kancelář dostačující. O životnosti a množství garantovaných přepisů nikde moc informací nenajdete, ale ono totéž se dá říci i o značce SSD – moc neporadí ani strýček Google.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning