PCTuning Článek

Clevo D900F — notebook výkonnější než desktopové PC

tomas-sulc
Tomáš Šulc
8. 7. 2010 23:00 35 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Clevo D900F — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru 7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty - standardní
9. Testy grafické karty — rozšířené I 10. Testy grafické karty — rozšířené II 11. Testy grafické karty — rozšířené III 12. Testy grafické karty — rozšířené IV 13. Testy pevného disku 14. Test výdrže akumulátoru 15. Vyhodnocení a závěr

Pokud vám některé 17 a 18,4" notebooky připadají extrémní, pak dnešní recenzi raději ani neotvírejte. Do rukou se nám totiž dostalo to nejextrémnější, co se světě mobilních počítačů vyrábí. Rádi byste měli v notebooku třeba šestijádrový procesor Core i7 980X, 12 GB RAM, čtyři pevné disky anebo grafickou kartu GeForce GTX 480M?

Reklama
Reklama

Baterie


-pro zvětšení klikněte-

Také akumulátor je stejně jako zbytek počítače tak trochu extrémní. Má rovnou dvanáct článků a jeho celková kapacita je 95 Wh. Nicméně ani tak si nedělejte iluze o nějaké závratné výdrži, notebook na tom bude o něco lépe než UPS. Přeci jen procesor Core i7 ze stolního počítače a samotná GeForce GTX 480M něco spapají.... můj odhad výdrže je tak maximálně okolo dvou hodin.

Zdroj

O spotřebě svědčí také zdroj, který je tím největším, jaký jsem kdy viděl. I když musím se přiznat, že ze začátku jsem čekal o něco větší extrém. I tak je však jeho výkon monstrózních 220 W a hmotnost činí přes jeden kilogram, což je ekvivalent mnoha malých netbooků. Navíc je nutné dodat, že v plné zátěži se zdroj pěkně zahřeje.

Klávesnice


-pro zvětšení klikněte-

Jak jsem již psal, Clevo D900F je postaveno na starším typu šasi. To bohužel znamená, že také klávesnice má starší design. Ten sice není vyloženě špatný a dá se na ni psát, ale moderním typům klávesnic se rovnat nemůže, ty jsou výrazně pohodlnější. Nepotěší navíc ani numerický blok, který je přeskládaný a zúžený o jednu řadu kláves.

Touchpad

Také z touchpadu jsem nebyl úplně nadšený. Vyloženě špatný není, ale rozhodně by mohl být větší, místa okolo je dostatek. Z dodatečných funkcí zase počítejte jen se scrollovacím proužkem na boku. Naopak s tlačítky jsem byl spokojen, jsou dostatečně velká a dobře se také mačkají.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning