Cloud Stinger S od HyperX: poutavý headset střední třídy
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Cloud Stinger S od HyperX: poutavý headset střední třídy

Cloud Stinger S od HyperX: poutavý headset střední třídy | Kapitola 4

Jan Preclík

Jan Preclík

24. 11. 2020 03:00

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Detaily a parametry 3. Software a testování 4. Závěr

HyperX pouští do oběhu nový model sluchátek za přijatelnou cenu s názvem Cloud Stinger S. Nejzajímavější na tomto headsetu je nízká hmotnost a konstrukce srovnatelná s dražšími modely. Podíváme se, v čem sluchátka vynikají a co jim proti dražším modelům schází.

Reklama

Měl jsem tu čest testovat už dva herní headsety HyperX, dceřinky výrobce všech možných variací paměťových modulů Kingston. Výtečný drátový model Cloud Alpha S mě krom kvalitního zvuku a laditelných basů okouzlil zejména implementací dvou zvukových karet, které umožňují nastavit poměr hlasitosti mezi voice chatem a hrou. Bezdrátovky Cloud Flight S mají tuto funkci také, navíc jsou vzhledem ke své konstrukci opravdu lehké a svoboda bezdrátu je naprosto luxusní. Hlavně díky nízké hmotnosti, bezdrátovému nabíjení, skvělému dosahu a možností ladění hlasitosti různých vstupů jsou pro mě stále top herními sluchátky na trhu. Oba zmíněné kousky jsou samozřejmě přímo úměrné ceně, kterou za ně výrobce požaduje.

HyperX Cloud Stinger S jsou defakto levnou variací na Cloud Flight S. Díky stejné konstrukci, jako mají zmíněné bezdrátovky, je headset opravdu lehoučký, váží 300 gramů. Jeho nízká hmotnost je zároveň tou největší předností, kterou vás sluchátka zaujmou. Vydržíte hrát třeba celé hodiny a kromě lehce opocených uší prakticky nepoznáte, že máte sluchátka nasazená.

Ač mají stejnou konstrukci jako dvakrát dražší bezdrátový model, mají tenčí náušníky, které nejsou schopné odfiltrovat tolik zvuku zvenčí. Na druhou stranu na levnější sluchátka tlumí okolní zvuk poměrně slušně, se zapnutou hrou vás výkřiky nepřizpůsobivých socek z kontroverzní reality show Výměny manželek rušit nebudou. Ač by mohla být nepropustnost zvuků o něco lepší, je dostatečná.

Cloud Stinger S od HyperX: poutavý headset střední třídy
i Zdroj: PCTuning.cz

Nepotěším milovníky hlubokých pronikavých basů. Sluchátka basují velmi lehce, zde mohl výrobce trochu přitvrdit. Výšky a středy jsou ale v rovnováze, zvukové podání je pěkně čisté a ničím neprzněné. Jen 95 decibelů je pro mé uši prostě málo. Já se maximálně vyžívám v tom, když mi sluchátka řvou do uší, ať už jde o hlasitou hudbu nebo bitevní vřavu v nejnovějším Battlefieldu. Ale to je dost subjektivní dojem. Podobné výtky jsem měl vůči dříve recenzovaným SteelSeries Arctis 1, které ale zkoušelo pár lidí z mého okolí a byli s hlasitostí spokojeni.

Kvalita mikrofonu je taky poměrně slušná a ač je mikrofon napevno uložen v konstrukci, dá se jednoduše otočit nahoru, čímž zároveň dojde k jeho vypnutí. Pogumovaná konstrukce mikrofonu je celkem poddajná a při natočení k ústům drží tvar, což je také plus. Takto konstruovaný mikrofon bývá problém správně přizpůsobit i u dražších modelů.

Proti modelům, za které dáte více než dvojnásobek, celkem pochopitelně chybí některé funkce, jimiž právě dražší modely vynikají nad mnohými ve stejné cenové relaci. Tou extra věcí, kterou tato sluchátka nabízejí, je zapnutí 7.1 zvuku, který ovšem znatelně přispívá k lepší orientaci v herním prostoru. K jeho aktivaci je třeba software Ngenuity, na sluchátkách přepínač chybí. A samozřejmě připojená dodávaná 7.1 zvuková karta.

Cloud Stinger S od HyperX: poutavý headset střední třídy
i Zdroj: PCTuning.cz

Výhoda dnes recenzovaných sluchátek spočívá i v univerzálním využití. Sluchátka mají výstup na klasický čtyřpólový 3,5mm jack, ten se následně připojuje do zvukovky. Sluchátka tedy můžete využít jako handsfree s telefonem, případně je připíchnete do ovladače PS4. S tím souvisí další featurka, tou je posuvník na ovládání hlasitosti. Hlasitost ladíte přímo ve sluchátkách. Proti kolečkům, která jsou pouze nabindována, aby snižovaly hlasitost ve Windows, tedy nejste omezeni na regulaci hlasitosti pouze na PC. Hlasitost můžete regulovat na jakémkoli zařízení (v případě PS4 se mnohá jiná sluchátka musí nastavit v menu PS4, jiná cesta není).

Cloud Stinger S od HyperX: poutavý headset střední třídy
i Zdroj: PCTuning.cz

Sluchátkům by slušela o maličko nižší cena. Když jsem začal psát tuto recenzi, prodávala se obvykle za částky kolem 1700–1800 korun, což už může komplikovat rozhodování o tom, zda je koupit či nikoliv. V segmentu s cenovkou kolem dvou tisíc už je konkurence opravdu vysoká. Cena brousící kolem 1500 Kč recenzovanému modelu sedla mnohem lépe. Celou dobu jsem byl přesvědčen, že si sluchátka zaslouží sedm hvězd z deseti. Kvůli tomu, že jejich cena ale poskočila nahoru, jsem se rozhodl jednu hvězdičku ubrat. Přeci jen tento headset míří primárně na zákazníky, kteří hrají na sestavách střední třídy a v napjatých studentských rozpočtech hraje roli doslova každá stovka.

HyperX Cloud Stinger S 
KLADY
Cloud Stinger S od HyperX: poutavý headset střední třídy
i Zdroj: PCTuning.cz
Cloud Stinger S od HyperX: poutavý headset střední třídy
i Zdroj: PCTuning.cz
ZÁPORY
Nízká váha, na hlavě je prakticky necítíte  Neodnímatelný mikrofon 
Univerzální použití (3,5mm jack + zvukovka) Nižší hlasitost, citlivost 95 dB 
Reprodukovaný zvuk je celkově vyvážený  Absence funkcí dražších modelů (chybí sidetone a nastavení poměru chatu a hry) 
Lepší lokalizace nepřátel díky 7.1 zvuku  Neopletený kabel 
Do sluchátek vede jeden kabel 7.1 režim pouze na hry 
Otočné klouby sluchátek o 90 stupňů  

★★★★★★★★★★

Orientační cena včetně DPH: 1700 Kč

Za poskytnutí sluchátek do testu děkujeme českému zastoupení společnosti Kingston.

Cloud Stinger S od HyperX: poutavý headset střední třídy
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama