Cooler Master ML240R RGB – AiO vodní kit (pro CPU)
i Zdroj: Pctuning
Skříně, zdroje, chladiče Článek Cooler Master ML240R RGB – AiO vodní kit (pro CPU)

Cooler Master ML240R RGB – AiO vodní kit (pro CPU) | Kapitola 7

Z. Obermaier

Z. Obermaier

13. 6. 2018 03:00 15

Seznam kapitol

1. Druhá generace AIO chladičů s RGB 2. Master Liquid ML240R RGB 3. Postup montáže 4. Testovací sestava
5. RGB osvětlení a ovládání 6. Výsledky měření 7. Závěr – hodnocení

Společnost Cooler Master je matador v oboru vodních AiO chlazení, která vyrábí už mnoho let. A jelikož si dnes žádá u všeho nastavitelné osvětlení pomocí RGB LED, musel i tento výrobce uvést svítící řadu chladičů. My dnes otestujeme už druhou generaci RGB AIO chladiče Master Liquid s vylepšenou správou RGB.

Reklama

Závěr – hodnocení

Cooler Master ML240R RGB – AiO vodní kit (pro CPU)
i Zdroj: Pctuning

Hodnotit rozdíly mezi AIO chladiči není jednoduché. Z mnoha testů už víme, že i ten nejlevnější, pokud není úplně odfláknutý, udrží teploty blízké těm nejdražším modelům na trhu. Pokud je zkrátka chladič alespoň krapet kvalitně vyroben, jsou jeho vlastnosti a schopnosti podobné ostatním. Ono se tomu také nelze divit, většina AiO vodníků se vyrábí v jedné továrně, jen mají jiná loga a plastová šasi pumpy. Zbývá tedy hodnotit podle druhotných projevů a vlastností. Tím prvním ukazatelem je hlučnost. Zde Cooler Master exceluje, ale opět se nijak extrémně neodlišuje od konkurence. Většina dnešních AiO jsou tiché. Cooler Master ML240R RGB je velmi tichý, a každý s jeho zvukovým projevem musí být spokojen.

Cooler Master ML240R RGB – AiO vodní kit (pro CPU)
i Zdroj: Pctuning

Druhou vlastností, kterou ale výrobce povýšil na prioritu – je podsvícení RGB. Cooler Master vydal tento model jen kvůli vylepšenému RGB, a právě v tomto ohledu dává jeho existence smysl. Výsledek se povedl. Sám nejsem fanda RGB osvětlení počítačů, jelikož v noci mě ruší a ve dne je k ničemu. Musím ale uznat, že Cooler Master se s RGB popral prvotřídně. Kontrolér i software fungují perfektně, rozhraní je graficky hodně povedené a stejně tak i celý koncept aplikace. Za mne jasně na jedničku.

Pokud uvažujete o AIO a chtěli jste nějaký v rozměru 240 mm, nabízí Cooler Master ML240R RGB solidní výkon, nízký profil radiátoru a hlavně RGB. Chladící výkon odpovídá konkurenci a rozměrům radiátoru, zde není co řešit. Hlučnost je nízká, podsvícení vyřešené bravurně včetně aplikace, jedné z nejlepších jakou jsem pro RGB viděl. Trochu mne mrzí jen složitost zapojení celého systému. Pokud chcete zapojit všechno, je to desítka kabelů, které nejsou moc dlouhé a tudíž nedávají moc prostor k estetickému vedení ve skříni. Proč třeba vedení k ventilátorům nejde natáhnout souběžně s hadicemi? Proč kablíky nejsou delší? Tohle musí ještě výrobce vychytat, jelikož to není úplně stoprocentní.

Cooler Master ML240R RGB – AiO vodní kit (pro CPU)
i Zdroj: Pctuning

Za poskytnutí kitu pro test děkujeme Cooler Master

Cooler Master ML240R RGB – AiO vodní kit (pro CPU)
i Zdroj: Pctuning

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning