Corsair K60 RGB PRO a úplně nové spínače Cherry Viola
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Corsair K60 RGB PRO a úplně nové spínače Cherry Viola

Corsair K60 RGB PRO a úplně nové spínače Cherry Viola | Kapitola 5

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

16. 10. 2020 16:00 3

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a provedení 4. Spínače 5. Ergonomie a závěr

Mechanická klávesnice K60 RGB PRO od Corsairu není revoluční v rozložení kláves, ergonomii, podsvícení ani konstrukci. Přináší ale nové spínače Cherry Viola, což samo o sobě muže být pro mnohé důvod ke koupi. Proč? Navzdory nižší ceně působí lépe než dražší Mx Red!

Reklama

Se svojí aktuální klávesnicí s Cherry Mx Red nejsem úplně spokojený, zejména kvůli tomu, že už nemám čas hry, ale naopak na klávesnici více casu strávím psaním. A to není nic velkolepého, chtělo by to přejít na Mx Brown. Dnes testovaná K60 ale překvapila tím, že spínače Cherry Viola (navzdory herní specializaci, stejně jako Mx Red) umožnili lepší přesnost psaní s méně překlepy a celkově lepším dojmem.

Corsair K60 RGB PRO a úplně nové spínače Cherry Viola
i Zdroj: PCTuning.cz

Někdo by mohl namítnout, že je to dáno i tvarem kláves, ale schválně jsem přehodil ze staré klávesnice i klávesy – Cherry Mx a Viola jsou kompatibilní – a i s jinými klávesami byl výsledek stejný.

Shrnutí

Corsair přinesl zajímavou novinku K60 RGB Pro. Ta si na nic nehraje, teoreticky jde o základní model mechanické klávesnice od Corsairu a přitom splňuje radu očekávání a nemá ani moc negativ. Co se je to dobré a co ne?

Na první pohled osloví střídmý, ale elegantní design těla z kartáčovaného hliníku i plastu, které je neskutečně tuhé. Osazené spínače Cherry Viola překonaly očekávání a dovedu si představit, že na ně v dohledné době přejdu. Jejich chod je přesný a stabilní, překonávají dojem z Mx Red.

Corsair K60 RGB PRO a úplně nové spínače Cherry Viola
i Zdroj: PCTuning.cz

Individuální RGB podsvícení není ani tak plus jako specifická vlastnost, ale zmínit to musíme. Ohebný kabel potěší, ale absence dalšího USB portu ne. Není to ale tak špatné jako levný design i provedení samotných kláves. V kontrastu s luxusním tělem je to patrnější.

Co ale podle mě zabíjí tuto jinak zajímavou klávesnici, je doporučená cena. Nevím, kde nastala chyba, ale u levnějších spínačů bych očekával i levnější klávesnici. Cena 3 500 korun tomu ale neodpovídá. Jde s tím ruku v ruce ještě jeden bod, který jsem doposud nezmínil. Cherry Viola jsou novinkou, u které ještě neznáme dlouhodobé vlastnosti. Je nepravděpodobné, že po roce či dvou začne drhnout nebo se nějak jinak kazit, ale není to vyloučené. To reklamace vyřeší. Co ale dělat třeba po pěti letech? Takové riziko u nového spínače by ale měla kompenzovat nižší cena.

Corsair K60 RGB PRO a úplně nové spínače Cherry Viola
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama