digitalni-analogovy-tv-tuner-terratec-cinergy-hybrid-t-usb-xs
PCTuning Článek

Digitální + analogový TV tuner: Terratec Cinergy Hybrid T USB XS

Kwolek Jirka

Kwolek Jirka

4. 5. 2006 01:00 31

Seznam kapitol

1. Terratec Cinergy Hybrid T USB XS 2. Instalace, zatížení systému 3. PowerCinema a Závěr...

Když jsem minule na svém notebooku zkoušel kapesní USB televizní tuner LifeView a příliš jsem si s dodávanou aplikací "hrál", stávalo se, že systém občas zamrzl. Přičítal jsem to tehdy malému výkonu mobilního procesoru v notebooku. Z omylu mě vyvedl kapesní digitální tuner Terratec Cinergy XS, který po připojení na stejný notebook dokázal bez zaváhání hladce předvádět nejen příjem DVB-T (včetně funkce TimeShift), ale navíc dokázal zpracovat i klasické TV vysílání, přičemž stále briskně reagoval na pokyny dálkového ovládaní. P.S. Recenze obsahuje popis programu PowerCinema.

Reklama
Reklama

Pokud bychom chtěli sestavit žebříček miniaturních USB TV tunerů, pak by se model Cinergy Hybrid T USB XS nejspíše prosadil do TOP 10. Ač miniaturní, přesto patří mezi tzv. hybridní tunery - umožňuje totiž příjem jak digitálního DVB-T, tak i klasického (analogového) TV vysílání. Jako bonus pak nabízí možnost digitalizace externího signálu (S-Video vstup), kompatibilitu s Windows XP Media Center Edition (výrobce dodává ovladače typu BDA). Výčet pozitiv doplňuje plnohodnotné dálkové ovládaní a osvědčený značkový přehrávač multimedii PowerCinema.

Cinergy Hybrid T USB XS podporuje, stejně jako většina moderních TV tunerů, funkci Time-Shift která na disk průběžně ukládá právě sledovaný TV pořad. To umožňuje pozastavení probíhajícího pořadu a následné spuštění od místa, kde jste jej zastavili (zatímco živé vysílání se zaznamenává na pozadí - abyste o nic nepřišli). Díky podpoře EPG (elektronický programový průvodce) můžete pohodlně načasovat daný záznam.

Oranžová krabice...

Digitální + analogový TV tuner: Terratec Cinergy Hybrid T USB XS

Německá firma Terratec si světem multimedii snaží razit svou vlastní cestu a musím uznat, že se jí to docela daří. V záplavě krabic s kosmickými výbuchy a futuristickými technorytíři se obaly (i výrobky) této firmy vyznačují skutečně nápaditým designem.

Kde je vlastně ten tuner?

Po vybalení krabice se může zprvu stát, že vlastní výrobek, hybridní USB tuner, budete považovat za poněkud výstřední pouzdro na tužkové baterie, případně za reklamní balení nového Tic-Tac.

Digitální + analogový TV tuner: Terratec Cinergy Hybrid T USB XS

K vybavení patří redukce pro připojení Cinergy XS k externí anténě (STA), magnetická prutová anténa s 1m kabelem, plnohodnotné dálkové ovládání (!), speciální kabel pro připojení externího videa s čidlem DO, 30 cm prodlužovací kabel USB a CD s ovladači a aplikací PowerCinema.

...oranžový přijímač

Záhy zjistíte, že krabice neskrývá Tic-Tac ale klasický konektor pro připojení k USB portu. Pokud máte USB konektor na počítači / notebooku špatně přístupný, není nic snazšího než použít dodávanou USB "prodlužovačku"...

Digitální + analogový TV tuner: Terratec Cinergy Hybrid T USB XS


Nelekněte se rozměru fotografie, Cinergy XS je pouze nepatrně větší než první generace flashdisků...

Firmě Terratec můžeme vyčítat leccos, rozhodně ne však to, že se "veze" na vlně (u jiných výrobců tak běžného) stříbrného a černého designu. Kapesní tuner vypadá v dlani jak dálkové ovládaní výstředního vozu nebo... klimatizace. Kombinace bílé a oranžové barvy se opravdu nevidí moc často.

Digitální + analogový TV tuner: Terratec Cinergy Hybrid T USB XS


Firemní materiály Terratecu: tak může vypadat dovolená
v Praze, Brně, Ostravě (a okolí těchto měst ;-)

Dálkové ovládaní

Digitální + analogový TV tuner: Terratec Cinergy Hybrid T USB XS

Už jsem zažil TV tunery, kde dálkové ovládaní bylo jen "do počtu" - prostě něco, co když vám spadlo za stůl, tak nemělo ani cenu se pro to shýbat. Naštěstí Terratec k "Hybridu T" nepřibalil nefunkční hračku ale mimořádně funkční plnohodnotný ovládač (který lze navíc nakonfigurovat pro ovládaní Windows XP MCE!).

Poznámka: je trochu škoda že čidlo IR je na dodávané redukci (tím se řeší otázka desktopového PC a situace, kdy je tuner v zadním panelu USB) a není součásti přijímače. Ideální by byl stav, kdyby čidla byla zdvojená.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning