Emma má meme: Proč mainstream memy nechápe?
i Zdroj: PCTuning.cz
Internet Článek Emma má meme: Proč mainstream memy nechápe?

Emma má meme: Proč mainstream memy nechápe? | Kapitola 4

Michal Rybka

Michal Rybka

19. 4. 2019 03:00 45

Seznam kapitol

1. Bavit se na cizí účet 2. Snadno a rychle 3. Občas se to vážně nehodí 4. Nešikanujte naši Smetana! 5. Disaster girl 2019

Někdy stačí být ve správný čas na správném místě a udělat tam něco hloupého – a základ pro meme je na světě. V současné chvíli je meme queen České republiky Emma Smetana aka Disaster Girl 2019. Jak se jí to stalo – a mělo by jí to vůbec vadit?

Reklama

Mezi nevhodné selfies obvykle řadíme fotky typu „naše super parta se baví v Osvětimi“, „yay, moje první mrtvola na pitevně“ a podobně. Podstatným rysem je to, že jde o selfie, tedy autor se komponuje do obrazu spolu s něčím nevhodným či problematickým.

A přesně to se stalo tady. Kompozičně to udělala tak, že si přímo koledovala o vyříznutí – a kombinaci s něčím jiným, čímž vzniká meme. A páni, že jich bylo! Nejprve se objevily klasické koláže s hořícím Hindenburgem či World Trade Center, pak se objevily koláže druhého typu, tedy například spolu se Škromachem a pak třetího typu, který se odkazuje už volně, jako je Emma se svíčkovou (smetana...) a nebo požár Národního divadla s Bedřichem Smetanou (to už je hodně intelektuální věc).

Hodně dobrý! A tuhle se Škromachem si už viděl?
(Zdroj: FB Lumpenkavárna)#Smetanameme pic.twitter.com/zrgndaFkAT

— Líný expert (@wally_nowak) April 16, 2019

V tomto okamžiku to stále pokračuje a stále se to rozvíjí. Inu, Notre Dame nehoří každý den – a tohle se nepovede každý den. Problém je, že do toho vložili lidi z DVTV, a to poměrně dost nešťastně: Oni se Emmy Smetany zastali. Chyba! Velká chyba! Memy nejsou kritika a ani trest, je to vtip, je to parodie, která se týká každého významnějšího jedince. V Americe se objevila celá řada memů s požárem, ať už jde o meme „Ninja jel do Evropy a takhle to dopadlo“ anebo meme, kde dali dohromady hořící katedrálu a záběr z obrazovky Minecraftu, kde hráč drží flintstone.

Prohlásit to za šikanu a snažit se kolem Emmy sestavit pluk těžkooděných novinářů znamená, že se i oni velmi pravděpodobně stanou sami cílem další vlny memů. K odpovědi vlastně došlo okamžitě, když vznikl meme s obrázkem postu Martina Veselovského, se kterým si Emma dělá smutné selfíčko.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama