Emma má meme: Proč mainstream memy nechápe?
Článek Emma má meme: Proč mainstream memy nechápe?

Emma má meme: Proč mainstream memy nechápe?

Michal Rybka

Michal Rybka

19. 4. 2019 03:00 45

Seznam kapitol

1. Bavit se na cizí účet 2. Snadno a rychle 3. Občas se to vážně nehodí 4. Nešikanujte naši Smetana! 5. Disaster girl 2019

Někdy stačí být ve správný čas na správném místě a udělat tam něco hloupého – a základ pro meme je na světě. V současné chvíli je meme queen České republiky Emma Smetana aka Disaster Girl 2019. Jak se jí to stalo – a mělo by jí to vůbec vadit?

Reklama
Reklama

Mezi nevhodné selfies obvykle řadíme fotky typu „naše super parta se baví v Osvětimi“, „yay, moje první mrtvola na pitevně“ a podobně. Podstatným rysem je to, že jde o selfie, tedy autor se komponuje do obrazu spolu s něčím nevhodným či problematickým.

A přesně to se stalo tady. Kompozičně to udělala tak, že si přímo koledovala o vyříznutí – a kombinaci s něčím jiným, čímž vzniká meme. A páni, že jich bylo! Nejprve se objevily klasické koláže s hořícím Hindenburgem či World Trade Center, pak se objevily koláže druhého typu, tedy například spolu se Škromachem a pak třetího typu, který se odkazuje už volně, jako je Emma se svíčkovou (smetana...) a nebo požár Národního divadla s Bedřichem Smetanou (to už je hodně intelektuální věc).

Hodně dobrý! A tuhle se Škromachem si už viděl?
(Zdroj: FB Lumpenkavárna)#Smetanameme pic.twitter.com/zrgndaFkAT

— Líný expert (@wally_nowak) April 16, 2019

V tomto okamžiku to stále pokračuje a stále se to rozvíjí. Inu, Notre Dame nehoří každý den – a tohle se nepovede každý den. Problém je, že do toho vložili lidi z DVTV, a to poměrně dost nešťastně: Oni se Emmy Smetany zastali. Chyba! Velká chyba! Memy nejsou kritika a ani trest, je to vtip, je to parodie, která se týká každého významnějšího jedince. V Americe se objevila celá řada memů s požárem, ať už jde o meme „Ninja jel do Evropy a takhle to dopadlo“ anebo meme, kde dali dohromady hořící katedrálu a záběr z obrazovky Minecraftu, kde hráč drží flintstone.

Prohlásit to za šikanu a snažit se kolem Emmy sestavit pluk těžkooděných novinářů znamená, že se i oni velmi pravděpodobně stanou sami cílem další vlny memů. K odpovědi vlastně došlo okamžitě, když vznikl meme s obrázkem postu Martina Veselovského, se kterým si Emma dělá smutné selfíčko.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning