Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?
Článek Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?

Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?

Michal Částka

Michal Částka

9. 3. 2010 03:00 38

Seznam kapitol

1. Představení zdroje 2. Balení a příslušenství 3. Vnitřní konstrukce a provedení 4. Pájení, DPS, ventilátor 5. Naměřené hodnoty a režim Stand-by 6. Zátěžová charakteristika pro +12V větve
7. Zátěžová charakteristika pro +3.3V a +5V 8. Zvlnění napěťových větví 9. Průběh účinnosti 10. Vstupní a výstupní teploty 11. Otáčky ventilátoru - hlučnost 12. Celkový závěr - hodnocení

V dnešní recenzi si ukážeme jeden z nejluxusnějších počítačových zdrojů, který můžete na našem českém trhu najít. Enermax Revolution 85+ je klenotem a chloubou moderní technologie, který vám umožní osadit do počítače extrémní konfigurace. Je libo SLI nebo Crossfire? Jak dopadne zdroj v našich náročných testech?

Reklama
Reklama

Naměřená účinnost

Celý průběh účinnosti vcelku odpovídá tomu co deklaruje výrobce. Enermax Revolution 85

+

si certifikaci 80Plus Silver plným právem zaslouží. I když se na trhu objevují zdroje s certifikací 80Plus Gold apod., tak má Revolution 85+ stále co nabídnout.

Zvlnění výstupního napětí

Hodnoty zvlnění všech výstupních napětí se pohybovaly v tolerancích podle specifikaci SFX12V. Popravdě řečeno, není to zase tak obvyklé. Mnoho počítačových zdrojů tuhle normu vůbec nedodržuje a je to svátek, když ji nějaký zdroj výrazně nepřekračuje.

Produkovaný hluk

Do výstupního výkonu cca 450W je zdroj naprosto tichý. V uzavřené počítačové skříni o něm nebudete vědět. Pokud jste příznivci tichých počítačů, tak určitě s Enermaxem Revolution 85+ budete spokojeni.

Vnitřní provedení a teploty

Jako minule testovaný Enermax s 525W i tento model Revolution 85+ nevykazoval žádné známky přehřívání nebo velkých výstupních teplot vzduchu. Velice fajnová je funkce HeatGuard, která "dochlazuje" součástky po vypnutí počítače. I když Enermax používá pouze kvalitní řadu kondenzátorů s dlouhou životností, tak určitě tahle funkce bude zvyšovat jejich celkovou životnost.

Celkový závěrečný verdikt

Enermax Revolution 85+ opět ukázal, jak má být vyrobený počítačový zdroj. Od samotné "plechařiny" po návrh a rozmístění součástek se řadí mezi naprostou technologickou a výrobní špičku. Komu je tento zdroj určen? Především bych ho doporučil do serverů a pracovních stanic, kde je nutný stabilní provoz 24/7 dní v týdnů.

Pro běžný počítač, na kterém se pouze surfuje po internetu a občas se zahraje nějaká ta gameska, je to asi přehnaný luxus. Ale na druhou stranu, pokud máte v mašině dvě výkonné grafické karty a nadupaný procesor, rozhodně s tímhle Enermaxem neuděláte chybu. Každopádně tahle řada je určena hlavně pro fajnšmekry nebo k profesionálnímu využití.
 

Poděkování

Za zapůjčení zdroje Enermax Revolution 85+, děkujeme společnosti Enermax.

Za zapůjčení naprosto exceletního osciloskopu M525, děkujeme společnosti  ETC s.r.o

Za podporu při testech a zapůjčení testovacích pomůcek děkujeme laboratoři CTTL.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning