Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?
Článek Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?

Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?

Michal Částka

Michal Částka

9. 3. 2010 03:00 38

Seznam kapitol

1. Představení zdroje 2. Balení a příslušenství 3. Vnitřní konstrukce a provedení 4. Pájení, DPS, ventilátor 5. Naměřené hodnoty a režim Stand-by 6. Zátěžová charakteristika pro +12V větve
7. Zátěžová charakteristika pro +3.3V a +5V 8. Zvlnění napěťových větví 9. Průběh účinnosti 10. Vstupní a výstupní teploty 11. Otáčky ventilátoru - hlučnost 12. Celkový závěr - hodnocení

V dnešní recenzi si ukážeme jeden z nejluxusnějších počítačových zdrojů, který můžete na našem českém trhu najít. Enermax Revolution 85+ je klenotem a chloubou moderní technologie, který vám umožní osadit do počítače extrémní konfigurace. Je libo SLI nebo Crossfire? Jak dopadne zdroj v našich náročných testech?

Reklama
Reklama

Jak jsem zdroj zatěžoval a jaké kroky jsem při měření udělal, si můžete přečíst v minulých recenzích (první, druhá), kde byla celá metoda důkladně popsána.

Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?

Opět se můžete ještě jednou podívat do přehledné tabulky na jednotlivé parametry zdroje Enermax Revolution 85+ (850W). Z těchto hodnot budu vycházet při určování maximálních proudů v celém průběhu zatížení. Testovat budu pouze při síťovém napájecím napětí 230V/50Hz.

Tabulka s naměřenými hodnotami proudů, napětí, výkonu

Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?

Měření v režimu Stand-by

Měřil jsem jak s vypnutým +5Vsb zatěžovacím rezistorem, tak se zapnutým rezistorem 2R2, který simuluje připojené klávesnice, myši, USB zařízení apod. Při zcela vypnutém stavu (hlavní tlačítko zdroje bylo zapnuté, ale samotný zdroj neběžel - byl pouze pod napětím 230V v tzv. režimu stand-by).

Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?

Při vypnutém rezistoru 2R2 zdroj odebíral ze sítě cca 1,47 W a při sepnutém rezistoru 2R2 cca 14,24 W. Hodnota výstupního napětí nikdy nepoklesla pod udávanou toleranci podle specifikace SFX12V.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning