Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?
Článek Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?

Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?

Michal Částka

Michal Částka

9. 3. 2010 03:00 38

Seznam kapitol

1. Představení zdroje 2. Balení a příslušenství 3. Vnitřní konstrukce a provedení 4. Pájení, DPS, ventilátor 5. Naměřené hodnoty a režim Stand-by 6. Zátěžová charakteristika pro +12V větve
7. Zátěžová charakteristika pro +3.3V a +5V 8. Zvlnění napěťových větví 9. Průběh účinnosti 10. Vstupní a výstupní teploty 11. Otáčky ventilátoru - hlučnost 12. Celkový závěr - hodnocení

V dnešní recenzi si ukážeme jeden z nejluxusnějších počítačových zdrojů, který můžete na našem českém trhu najít. Enermax Revolution 85+ je klenotem a chloubou moderní technologie, který vám umožní osadit do počítače extrémní konfigurace. Je libo SLI nebo Crossfire? Jak dopadne zdroj v našich náročných testech?

Reklama
Reklama

Byl jsem mile překvapený, jak je celá konstrukce promyšlená. Vrchní kryt drží čtveřice malých samořezných šroubků a dvojice z boční strany. Zdroj lze demontovat tak, jak vidíte na prvním obrázku. Zároveň lze odstranit přední perforovaný plech, který je nasunutý pomocí tvarovaných "háčků". Lze se tak pohodlně dostat i k součástkám v přední části zdroje.

Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?

Na první pohled je vidět řada masivních duálních transformátorů - přesný typ a parametry bohužel nelze dohledat. U tak výkonného zdroje to není žádná výjimka. Mnoho výrobců používá tohle zapojení, protože je výhodnější a efektivnější, než při použití jednoho velkého transformátoru. Dále co je na první pohled vidět, tak je trojice vstupních filtrovacích kondenzátorů značky Matsushita o hodnotě 220µF/ 400V na 85°C. Už jsem se o tom zmiňoval v minulé recenzi, že Matsushita je v podstatě Panasonic.

Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?

Na druhém obrázků můžete vidět zelený kondenzátor a řadu toroidních cívek, resp. proudově kompenzované tlumivky. Tahle řada součástek slouží především k odrušení nežádoucích signálů. Tyhle odrušovací členy jsou výhodné především pro své relativně "malé rozměry" a také schopnost odrušovat nesymetrickou složku.

Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?

Byl jsem překvapený, jak je zadní DPS panel našlapaný elektronikou. V přední části jsou vidět filtrovací SSC (solid state capacitor) kondenzátory, modulární konektory a klasické cívky s feritovým jádrem. Každá větev +5V a +3.3V má svůj vlastní DC-DC převodník realizovaný pomocí APW7079, dvojicí výkonových MOSFET tranzistorů APM2510NU a APM2556N.

Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?

K výkonovým tranzistorům na černě eloxovaném chladiči se dá stěží dostat. S pořádným svítidlem jsem přečetl několik MOSFET tranzistorů FQA24N50, které se pravděpodobně starají o aktivní PFC. Z druhé strany chladiče byly umístěny známé Toshiby K20J60T, které společnost Enermax používá v mnoha PC zdrojích.

Enermax Revolution 85+ král mezi PC zdroji?

Na posledním obrázku jsou vidět výstupní filtrovací kondenzátory značky Nippon Chemi-Con - jedná se o kvalitní, ověřené japonské kondenzátory s dlouhou životností a maximální provozní teplotou 105°C.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning