Eurocase Monster II 9201 – překvapení v nižší třídě | Kapitola 4
Seznam kapitol
Český výrobce počítačových skříní Eurocase je známý asi každému z nás. S jeho cenově dostupnými case se setkáváme velmi často, nicméně většinou příliš nezaujmou. Dnes se nám do testu dostane model také spadající do nezajímavé nižší třídy, přitom ale překvapí konstrukcí, zpracováním a promyšlenějším designem.
Pokud case položíme na bok a budeme chtít nahlédnout na její spodní část, příliš překvapení nás asi nečeká. Zpracování je totiž spíše základního charakteru. Z důvodu úspory nákladů zde budete marně hledat jakýkoliv prachový filtr, i když jsou zde výrazné otvory pro přístup vzduchu do case.

Tím základním a takřka nepostradatelným je otvor pro sání vzduchu napájecího zdroje. Ten je umístěn v zadní části skříně a perforován kulatým lisem. Vzduchu se k ventilátoru zdroje dostane bezpochyby dostatek, ale pokud bude case na koberci, bude zdroj poměrně dost trpět právě díky absenci filtru.

Středovou část vyplňují jen oválné podlouhlé prolisy pro zpevnění, kdežto v přední části výrobce připravil poměrně atypickou pozici pro přídavný ventilátor. Jedná se o velikost 80mm a ventilátor by případně mohl hnát studený vzduch přímo na pevné disky. Troufám si ale tvrdit, že přílišného využití si neužije, už jen z důvodu dosti řidké perforace, která by měla spíše za následek zvýšení hlučnosti.

Nožičky má case velmi elegantní, za což musím pochválit. Jde sice o obyčejné plastové kroužky, nicméně jejich pochromovaný povrch působí elegantně a k černé case se hodí. Díky osazení pěnovým profilem ze spodní části také zaručují dostatečnou izolaci proti přenosu vibrací. V této cenové relaci skříní jde jednoznačně o nadstandard, takže se výrobce ukázal ve velmi dobrém světle.

Nic dalšího na spodní straně skříně nenajdeme, takže pojďme na část zadní.

Case je díky velikosti middle-tower ideálně vysoká pro desku fullATX a běžný PSU. Další prostor navíc nebyl přidán, takže tomu je uzpůsobena i zadní část skříně. Hned dole se nachází montážní rámeček pro napájecí zdroj, který samozřejmě umožňuje oboustrannou montáž. Prolisy kolem otvorů na šroubky výrazně zpevňují uchycení.

Hned nad zdrojem jsou umístěny pozice pro přídavné karty. Najdeme jich zde však pouze sedm, což opravdu odpovídá pouze základním podmínkám standardu ATX. Záslepky jsou plechové – vyrobené z perforovaného plechu, takže umožňují určitý nepatrný průtok vzduchu. Ve zbývajícím prostoru po pravé straně výrobce umístil dvě průchodky pro hadice vodního chlazení a pak jakousi bezúčelnou perforaci.

Horní část prostoru si vyžádal I/O shield základní desky a vedle umístěný ventilátor. Jde samozřejmě o outtake, nicméně pouze velikosti 120mm. Alternativně lze instalovat i 80/92mm fan. Potěšilo mě zpracování mřížky, která poměrně málo ovlivňuje tok vzduchu a díky prolisování bude aerodynamický hluk spíše minimální. Dodávaný ventilátor je černé barvy a svojí hlučnosti patří spíše k průměru. Pro tichý počítač bych určitě doporučoval výměnu.

Pod ventilátorem se ještě vešly doplňkové gumové průchodky. Nejsem si sice úplně jistý, jestli zrovna majitelé této skříně budou tak hojně využívat vodní chlazení, že budou potřebovat hned čtyři průchodky, nicméně pro případ největší nouze zde jsou.
