Eurocase Monster II 9201 – překvapení v nižší třídě | Kapitola 7
Seznam kapitol
Český výrobce počítačových skříní Eurocase je známý asi každému z nás. S jeho cenově dostupnými case se setkáváme velmi často, nicméně většinou příliš nezaujmou. Dnes se nám do testu dostane model také spadající do nezajímavé nižší třídy, přitom ale překvapí konstrukcí, zpracováním a promyšlenějším designem.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware
S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…
A my tak můžeme plynule přejít k teplotním testům. Upřímně musím prozradit, že zrovna nemám v oblibě skříně, které jsou vybaveny bočním velkým ventilátorem. Samozřejmě jeho nemalý výkon se kladně projeví na teplotách, které jsou aktivním ofukováním o něco málo nižší, nicméně celková koncepce chlazení není úplně dokonalá. Nemluvě o prachu a zbytečné hlučnosti.

Pro srovnání se můžete podívat na naměřené hodnoty proti konkurenčním skříním. Jak je patrné, takže Eurocase boduje velmi slušně, i když naměřené teploty opravdu odpovídají obdobným case se stejnou konstrukcí chlazení.

Celkový pohled na teploty nabízí tabulka. Asi nejvýraznější rozdíly jsou u grafické karty, kde sice aktivní chlazení bočního ventilátoru působí dobře, ale evidentně trochu narušuje koncept airflow originálního chladiče, který počítá spíše s přisáváním vzduchu, než s aktivním ofukováním.

Teploty ještě následně zpřehledněny v grafické podobě.




Airflow
Koncepce chlazení zde byla rozebrána již několikrát. V podstatě se jedná o case, která je chlazena standardně, tedy standardním průchodem vzduchu zepředu dozadu, nicméně výrazně narušena bočním ventilátorem. To považuji za nesystémové řešení, jelikož se jednotlivé toky vzduchu narušují.

Nicméně je třeba uznat, že přední ventilátor ofukuje především disky a díky poměrně omezenému průtoku vzduchu skrze koš se příliš vzduchu k dalším komponentám nedostane. Absence spodního, případně horního ventilátoru pak omezuje efektivní chlazení, takže zadnímu ventilátoru je ten boční dobrým pomocníkem. Volil bych ale raději variantu menšího bočního ventilátoru a omezení nadbytečné perforace.
