PCTuning Článek

FractalDesign Arc Midi R2 – novinka v exkluzivním testu

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
14. 3. 2013 02:00 10 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Exkluzivně! 2. Přední panel 3. Horní část 4. Bočnice a spodní část
5. Zadní část 6. Variabilní interiér 7. Testy a airflow 8. Koupit, či nekoupit?

Nestává se příliš často, abychom dostali novou case k otestování dostali jako vůbec první redakce v ČR. Dnes se to ale povedlo. Máme k dispozici novou verzi povedeného middle-toweru značky FractalDesign s označením Arc Midi R2. Pojďme se tedy podívat, zdali se vyplatí investice do této segmentově levnější skříně či nikoli.

Reklama
Reklama

Bočnice v tomto případě prošly asi nejvýraznější změnou, tedy alespoň ta levá určitě. Výrobce konečně vyslyšel poznámky zákazníků a nabídl k prodeji verzi s oknem. Respektive model R2 lze pořídit výhradně s oknem. To je sice možná škoda, ale rozhodně bude okno praktičtější, než nepříliš povedená pozice pro přídavný ventilátor.

Proti sérii Define, kde si však lze zvolit, mezi verzí s oknem a bez okna, je to trochu škoda. Jde ale více o designovou skříň, takže okno jistě potencionální zákazníci ocení.

Tvar musím pochválit, jde sice o jednouchý typ okna, ale dva zkosené rohy jej ozvláštní. Nejde tedy o zbytečně přeplácaný vzhled, ale ani o úplně strohý. Použit je kvalitní akrylát, který je přesně odlitý dle tvaru. Tím je zajištěno přesné slícování s hranou plechu, což vypadá velmi profesionálně. Akrylát má navíc jemně kouřový nádech, takže pohled dovnitř je tmavěji zabarvený. Provedení tedy považuji za velmi kvalitní.

Bočnice jako takové jsou vyrobeny z 0,8mm plechu, který je však dostatečně pevný, navíc opatřený odolným práškovým nástřikem. Zasunuje se do standardních zámku, jejichž chod je velice snadný. Bočnice se nijak nekroutí, takže manipulace s nimi je příjemná. Upevnění pak zaručuje dvojice ručních šroubů v zadní části.

Spodní část

Spodní část je zpracovaná obdobně jako u předchozího modelu. Základem je samozřejmě ocelový rám, který tvoří část šasi. V něm jsou upevněny čtyři nožičky a prachový filtr pro spodní sání.

Nožičky jsou opět rozlišné vpředu a vzadu. Přední zaručují maximální stabilitu, ale jsou také ozdobou case. Plastový kroužek je ze spodní strany opatřen gumovým silentblokem, která zabraňuje přenosu vibrací na podložku. Z vnější strany je plast pochromovaný, takže nožičky case dodávají luxusnější dojem.

Zadní nožičky jsou naopak ryze funkční. Jsou menšího průměru a takřka celé vyrobeny z gumy. Menší průměr mají hlavně z důvodu omezenějšího prostoru. Masivnější gumová část zase lépe tlumí vibrace v zadní části, kde je povětšinou i vyšší zatížení.

Mezi nožičkami je vložen dlouhý prachový filtr, který funguje společně pro sací otvor zdroje, ale i spodní pozici pro ventilátor uprostřed spodního dílu. Trochu jsem doufal, že si výrobce uvědomí nepraktické provedení tohoto filtru a umožní jeho vysunutí směrem do strany či dopředu. Bohužel se tak nestalo a filtr se stále v celé své délce vysunuje dozadu. Pokud máte case vedle stolu a vzadu znět kabelů, bude čištění možné jedině při odpojení, což je škoda. 

Jinak je filtr řešen poměrně kvalitně. Jde o plastovou tkaninu s odlitkem rámečku, který zaručuje pevnost. Pro filtraci stačí a zachytí i poměrně jemný prach. Snadné je pak čištění, jelikož stačí jen propláchnutí vodou.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning