PCTuning Článek

FractalDesign Arc Midi R2 – novinka v exkluzivním testu

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
14. 3. 2013 02:00 10 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Exkluzivně! 2. Přední panel 3. Horní část 4. Bočnice a spodní část
5. Zadní část 6. Variabilní interiér 7. Testy a airflow 8. Koupit, či nekoupit?

Nestává se příliš často, abychom dostali novou case k otestování dostali jako vůbec první redakce v ČR. Dnes se to ale povedlo. Máme k dispozici novou verzi povedeného middle-toweru značky FractalDesign s označením Arc Midi R2. Pojďme se tedy podívat, zdali se vyplatí investice do této segmentově levnější skříně či nikoli.

Reklama
Reklama

A opět se dostáváme do fáze, kde bychom měli zhodnotit, zdali se vyplatí investice do tohoto modelu. Nutno zmínit, že se jedná o case zaměřenou především na vzhled, což je u tohoto výrobce spíše výjimkou. Tomu však odpovídá i cena, která se vyšplhala na úroveň bratrského modelu Define R4 (aktuální verze). A dostáváme se do problému, kterou z nich vlastně zvolit. Buď usedlý design, ale maximální funkčnost včetně odhlučnění, či funkčně nepatrně méně vybavenou, ale vzhledově zajímavější case?

Volba je čiště na individuálních potřebách, nicméně pro mě osobně by asi měl Define o nějaký ten kladný bod navíc. Je však nutné brát na zřetel, že cena kolem 2500 Kč za model Arc je spíše startovací a po oficiálním zahájení prodeje se dá předpokládat, že půjde nepatrně dolů. Osobně bych si za takto propracovanou a zajímavou case dovolil navrhnout částku kolem dvou tisíc korun. Proti konkurenci je však i aktuální cena poměrně rozumná.

A teď k samotné case. Jaké jsou klady a jaké zápory? Mezi klady rozhodně patří kvalitní zpracování a vzhled, který sice umí nadchnout, ale takové to pověstné „WOW“ mu chybí. Když ale chcete najít zápor tak trochu narazíte. Každý detail je zde totiž konečně dotažený a co bylo minule kritizováno, povětšinou dostálo změny, alespoň částečné. Samozřejmě se najdou drobnosti, jako je třeba absence venkovní 3,5“ pozice, či horší dostupnost spodního filtru. To jsou ale věci, které ve větší či menší míře najdeme i u konkurence, takže Arc nevybočuje z řady.

Pokud chceme najít klady, takový problém to nebude. Ať je to dobře zpracovaná přední mřížka pro sání vzduchu či hezky vypadající okno v bočnici. Nadstandardně je řešen především interiér, který nabízí úžasnou variabilitu a plnou podporu vodního chlazení. I když bez zadních průchodek na hadice, což může být kontraproduktivní. Rozhodně ji ale lze hodnotit spíše kladně.

Ve výsledku tedy mohu tuto case ke koupi jednoznačně doporučit. Pokud pro vás byla zajímavá i původní verze, tato je jednoznačně lepší. A cena? Pořád ještě adekvátní. Investici typu výměny staré za novou však považuji za zbytečnost. Zase takových rozdílů tam není a třeba R3 bude ještě lepší. 

Na závěr vše ještě shrnuje tabulka kladů a záporů.

Za zapůjčení exkluzivního předprodejního kusu děkujeme výrobci – společnosti FractalDesign.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning