PCTuning Článek

FractalDesign Arc Midi R2 – novinka v exkluzivním testu

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
14. 3. 2013 02:00 10 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Exkluzivně! 2. Přední panel 3. Horní část 4. Bočnice a spodní část
5. Zadní část 6. Variabilní interiér 7. Testy a airflow 8. Koupit, či nekoupit?

Nestává se příliš často, abychom dostali novou case k otestování dostali jako vůbec první redakce v ČR. Dnes se to ale povedlo. Máme k dispozici novou verzi povedeného middle-toweru značky FractalDesign s označením Arc Midi R2. Pojďme se tedy podívat, zdali se vyplatí investice do této segmentově levnější skříně či nikoli.

Reklama
Reklama

Méně výrazné změny se dotkly takřka každé části case, takže ani čelní panel nebude výjimkou. Už na první pohled si člověk všimne, že proti původní verzi zmizela jakási imitace hliníku, který původní verzi poměrně příjemně zdobila. U revize R2 je použit výrazně jemnější vzor v plastu, který je však zpracován velice kvalitně. Nezůstávají na něm dokonce ani otisky, což příjemně překvapilo.

Ve výsledku však case vypadá o něco „laciněji“, než model předchozí. Zmizelo také výrazné vylisované logo v horní části, které nyní našlo svoje místo na přední mřížce. Forma loga je decentnější a řekl bych i vkusnější. Malý štítek s lesklým znakem výrobce vypadá dobře.

Tvar čelního panelu jako takového však zůstal stejný, tedy běžný obdélník se zakulacenými bočními hranami. Case díky tomu vypadá poměrně úzká a to i přes fakt, že její šířka je 230 mm. I zde je však patrné, že v jednoduchosti je krása a jednoduché linky dokážou zaujmout, ale přitom vypadají decentně.

Prostor čelního panelu je z velké části vyplněn výraznou perforací, která slouží pro nasávání studeného vzduchu. Použit je však odlišný materiál. Menší otvory a více plného materiálu, i když je zachován tvar včelích pláství. Výsledkem je o něco menší průtok vzduchu, než u původní verze, nicméně tyto otvory zase nepustí tolik prachu. I přesto je perforace dostatečná potřeby pomaloběžných ventilátorů, takže perforaci nelze označit za horší.

Nad sacím otvorem už zbylo místo pouze na dvojici záslepek velikosti 5,25“, což zůstává stejné. Chybí bohužel pozice 3,5“ venkovní a v balení nenajdeme ani redukci, což je škoda.

Novinkou je ale možnost snadné demontáže perforace, díky čemuž je zajištěn opravdu snadný přístup k prachovému filtru. U původní verze se k filtru nebylo možné dostat vůbec a bylo nutné prach vysávat přímo. U R2 je filtr umístěn samostatně, respektive s ocelovou mřížkou, takže je možné i propláchnutí vodou. 

Pod rámečkem se pak přímo nacházejí ventilátory, respektive dvě pozice s maximální velikostí 140 mm. Obsazena je však pouze jedna z nich. Oceňuji absenci jakékoliv další perforace, ať už na plastovém čele, či na šasi skříně. Vzduch tak může opravdu přirozeně ventilovat do útrob. Alternativně lze využít i 120mm ventilátory, pro které jsou zde připraveny montážní otvory.

Samozřejmě lze i celý plastový kryt demontovat, což je potřeba pouze v případě montáže ventilátoru, případně při pořádnějším čištění celé skříně. Jinak ale pod krytem není umístěno nic zvláštního.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning