Genesis GX75: opravdová herní myš pod tisíc korun
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Genesis GX75: opravdová herní myš pod tisíc korun

Genesis GX75: opravdová herní myš pod tisíc korun

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

6. 10. 2016 03:00 40

Seznam kapitol

1. Genesis GX75 2. Balení 3. Design a provedení 4. Tlačítka, ergonomie a gripy
5. Software 6. Senzor a testování 7. Závěr

Není problém pořídit kvalitní myš na hry za několik tisíc. Pokud ale chcete top senzor, kvalitní provedení, ergonomický úchop nebo dokonce i RGB LED do tisícovky, tak máte problém. Nebo snad ne? Genesis GX75 se špičkovým optickým senzorem PMW-3310 vyjde na 850 Kč. A to je pecka, jiní výrobci si u podobné myši řeknou o dvojnásobek.

Reklama

Není to tak dlouho, co jsme se dívali na jiný produkt z řady Genesis, konkrétně mechanickou klávesnici Genesis RX75. šlo o mechaniku na černých ne-Cherry MX spínačích, která byla spíše průměrná ve svých specifikacích, ale kde naprosto drtila konkurenci, byla cena. Za patnáct stovek často neseženete ani použitou mechanickou klávesnici, natož pak úplně novou.

A právě GX75 je herní myš, které stejně jako bratříček RX75 překvapuje cenou. Než se pustíme do rozboru nějakých technických specifikací nebo popisu vlastností, musíme říct, že ve své podstatě opravdu jde o herní myš, splňuje totiž naše požadavky na kvalitní senzor. No a co chce Natec – výrobce brandu Genesis – za takovou herní myš? 850 korun.

Genesis GX75: opravdová herní myš pod tisíc korun
i Zdroj: PCTuning.cz

Když uvážíme, že jsme tu měli myši, jejichž cena překračovala hranici 4 tisíc korun, tak GX75 s pětinovou cenovkou nutí položit otázku: co je o tolik lepšího na myších za tisíce, aby se opodstatnila jejich koupě, respektive co je špatného na GX75, aby se ji nevyplatilo kupovat?

Osobně u myší stavím dva aspekty nad všechny ostatní – senzor a ergonomii. Samozřejmě ostatní uživatelé mohou mít odlišné preference, například hodně tlačítek – ať už pro práci nebo na nějaké MMO hry, nebo také dobrou schopnost snímat povrchy, pokud nepoužívají podložky. My se podíváme na GX75 z co nejvíce úhlů a zhodnotíme, zda jde o opravdu výhodnou koupi, nebo běžný šunt, který si hraje na profíka.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama