Genesis RX75: je libo mechanická klávesnice za 1500?
i Zdroj: Pctuning
Hardware Článek Genesis RX75: je libo mechanická klávesnice za 1500?

Genesis RX75: je libo mechanická klávesnice za 1500?

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

30. 8. 2016 03:00 14

Seznam kapitol

1. Genesis RX75 2. Balení 3. Design a provedení 4. Testování
5. NKRO 6. Mechanické spínače Outemu 7. Ergonomie 8. Závěr

Mechanické klávesnice byly dlouhou dobu symbolem kvality a špičkových vlastností, ale také luxusu, protože jejich ceny mnohonásobně překonávaly ostatní klávesnice. Natec nám ale nyní představuje mechanickou klávesnici Genesis RX75, jejíž cenovka je velmi lákavá a současně klávesnice vypadá profesionálně.

Reklama

Tentokrát se podíváme na zajímavou herní klávesnici od Natecu, konkrétně od jeho herního brandu Genesis. Na rozdíl od jiných menších herních značek nabízí Natec Genesis opravdovou haldu všeho možného herního příslušenství, takže člověk má problém si vybrat ne z nedostatku, ale z přebytku.

My jsme každopádně sáhli po vrcholu řady klávesnic Genesis: mechanické RX75. A rozhodně nešlo o náhodný výběr! Genesis RX75 je totiž vybavena spínači jiné značky než Cherry MX, což je vždy zajímavé pro srovnání, také má netradiční tvarování korunky jednotlivých kláves. Nakonec také slibuje vylepšené usazení velkých kláves, což by mělo zajistit konzistentnější chování celku.

Genesis RX75: je libo mechanická klávesnice za 1500?
i Zdroj: Pctuning

RX75 by se dala zařadit do kategorie klasických klávesnic, není totiž podsvícená, rozložení je také standardní a vzhled také nevybočuje. Jak tedy osloví potenciálního zákazníka a přesvědčí ho ke koupi právě tohoto modelu? Cenou! Zatímco jsme si zvykli, že mechanické klávesnice stojí několik tisíc, občas přelezou i hranici 5000Kč, tak Natec zde útočí s velmi nízkou cenou začínající lehce přes 1500Kč.

To je přece nabídka, která se neodmítá. Nebo je v tom snad háček? Tak trochu ano. Zatímco u zavedených výrobců mechanických klávesnic, kteří staví na osvědčených Cherry MX, víme v podstatě dopředu, do čeho jdeme, tak u Genesis RX75 je hned několik neznámých. Dvě největší z nich budou kvalita provedení a ne-Cherry MX spínače. Jak je na tom RX75 nejenom v těchto ohledech, se podíváme dále.

Genesis RX75: je libo mechanická klávesnice za 1500?
i Zdroj: Pctuning

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning