Goldmax Monster 1.0 — nejvyšší výkon ve 12" kabátku
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Goldmax Monster 1.0 — nejvyšší výkon ve 12" kabátku

Goldmax Monster 1.0 — nejvyšší výkon ve 12" kabátku | Kapitola 11

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

7. 8. 2012 03:00 28

Seznam kapitol

1. Goldmax Monster 1.0 a jeho hardware 2. Materiály a zpracování, konektory, reproduktory 3. Klávesnice, chlazení a výdrž na akumulátor 4. Specifikace, metodika testování 5. Alan Wake, ArmA, Batman 6. Battlefield 3, CoD: MW3, Crysis
7. Crysis 2, DiRT 3, GTA: EFLC 8. Just Cause 2, Mafia II, Max Payne 3 9. Metro 2033, Serious Sam 3, Skyrim 10. Fotogalerie 11. Závěr

Často cestujete a přesto byste rádi hráli i hry? Malých notebooků vhodných pro hraní her je na trhu opravdu málo. Jedním z nich je Goldmax Monster, který se současně pyšní titulem nejvýkonnějšího malého notebooku na trhu. Jak se hraje na tomto dvoukilovém prckovi s nVidia GeForce GT 650M jsme zjišťovali v 15 moderních hrách.

Reklama
Goldmax Monster 1.0 — nejvyšší výkon ve 12" kabátku
i Zdroj: PCTuning.cz

Udělat malý herní notebook není snadné a vyžaduje to spoustu kompromisů — výkon nebude tak velký jako u stolního počítače ve stejné cenové kategorii, notebook bude mít vyšší hlučnost v zátěži, nižší výdrž na akumulátor atd. Eurocomu se však z 11,6" noteboooku Monster 1.0, u nás prodávanému pod značkou Goldmax Monster 1.0, podařilo vyrobit na cestách dobře použitelný notebook, který má díky technologii přepínání grafických karet Optimus i slušnou čtyřhodinovou výdrž na akumulátor, a současně i rozumně rozběhá všechny nejnovější hry. Byť u celé řady náročnějších budete muset snižovat detaily.

Nemá smysl zastírat, že je-li to možné, je daleko lepší volbou koupit samotný stolní herní počítač za 25 tisíc a za zbylých 13 tisíc koupit méně výkonný notebook na přenášení. Často však koupě dvou počítačů nepřipadá v úvahu, především pokud chceme hrát hry i na cestách (typicky student cestující mezi internátem a domovem). V tom případě se koupi herního notebooku nevyhnete a má-li být co nejmenší, je dle mého názoru Goldmax Monster 1.0 dobrou volbou. Výrobce u něj udává cenu za nejnižší konfiguraci okolo 29 tisíc včetně, té však příliš nevěřte. Není v ní započítaná cena operačního systému (2600 Kč za Windows 7 Home Premium) a doporučuji také lepší než základní dvoujádrový procesor architektury Sandy Bridge. Za konfiguraci s dvoujádrovým procesorem Ivy Bridge a zmiňovaným OS Windows dáte necelých 33 tisíc s daní, mnou testované čtyřjádro a hybridní disk vás vyjdou na 35 tisíc a výměna za SSD 120 GB celkovou cenu zvýší na 38 tisíc korun včetně daně. I za tuto cenu však jde o dobrou volbu. Protože jsem byl s notebookem celkově spokojen, za dobrý poměr výkon / rozměry mu uděluji bronzové ocenění.

Goldmax Monster 1.0 — nejvyšší výkon ve 12" kabátku
i Zdroj: PCTuning.cz


PCTuning Bronze Award, červenec 2012
Goldmax Monster 1.0
„malý notebook s dostatečným výkonem pro hraní moderních her“

Goldmax Monster 1.0 — nejvyšší výkon ve 12" kabátku
i Zdroj: PCTuning.cz

Poděkování

Děkuji společnosti Goldmax Laptops za zapůjčení testovaného notebooku.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama