hercules-muse-pocket-usb-5-1-zvuk
Hardware Článek Hercules Muse Pocket: USB 5.1 zvuk

Hercules Muse Pocket: USB 5.1 zvuk

Petr Válek

Petr Válek

7. 1. 2004 00:00 14

Seznam kapitol

1. Hercules Muse Pocket USB 5.1 2. Ovládání a zvuk, závěr

V nedávném testu zvukových karet jsme zjistili jak se dají zvukové karty testovat. Do redakce nám české zastoupení firmy Hercules zapůjčilo novinku, externí zvukovou kartu Hercules Muse Pocket USB 5.1 a pokud je ještě téma zvuku trochu žhavé, nebude od věci tuto externí zvukovku otestovat. Co nám USB zvuková karta nabízí a jak je na tom s kvalitou zvuku zjistíme v dnešním minitestu.

Reklama
Reklama

Firma Hercules v nedávné době přišla z modelem externí 5.1 zvukové karty Hercules Muse Pocket. Na první pohled se jedná o "luxusní" doplněk notebooku nebo PC pro uživatele, který potřebují jednoduše externí řešení. Podpora USB 2.0 je už dnes samozřejmostí. Co nám tedy Hercules nabízí.

Specifikace

  • 16bit/22, 32, 44 a 48KHz (přehrávání i nahrávání)
  • USB 2.0 (USB 1.1 kompatibilní)
  • 5.1 kanálový zvuk
  • Podpora DirectSound, EAX, Sensaura
  • Výstupy: 4x Stereo jack (přední, centr&subwoofer, zadní, sluchátka)
  • Vstupy: 2x Stereo jack (Line-in, mikrofon)
  • Rozměry: výška 56 mm, průměr 86 mm

Minimální konfigurace

  • Pentium™ III nebo Athlon™ 500 MHz a vyšší
  • 32MB RAM
  • Operační systémy Win 2000, Win ME, Win XP, Win 98SE

Balení

Zařízení dostanete v papírové krabici, ze které po otevření vylovíte přístroj, manuál a CD s ovladači a softwarem. Kromě driverů pak naleznete na CD samozřejmě control panel a media station II. Nechybí ani elektronický manuál.

Vybavení vstupy je založeno na analogových 3,5mm jack. Na výrobku najdete konektory jak pro připojení 5.1 reproduktorů, tak i samozřejmě zvlášť výstup na sluchátka a nechybí také vstupy v podobě Line-in a mikrofonního vstupu. I když je zařízení určeno především jako doplněk k notebookům, přesto bych si dovolil vytknout absenci digitálního vstupu.


Schéma zapojení jednotlivých vstupů a výstupů.

Zařízení je k počítači připojitelné přes USB a podporuje samozřejmě USB 1.1 i USB 2.0. Kabel je dostatečně dlouhým, přesněji využijete 150cm. Nepotřebuje externí napájení.


Ani malý, ani velký..., můžete porovnat se zapalovačem.

Jak už jsem podotkl jedná se zařízení s luxusním vzhledem. Je celé vyrobeno z hliníku, přičemž horní díl je také potenciometrem, který dokáže kromě otáčení také po stisku aktivovat funkci mute.

První
Poslední
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning