HP EliteBook 2730p - tablet pro náročné
PCTuning Článek

HP EliteBook 2730p - tablet pro náročné

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

8. 5. 2009 00:00 4

Seznam kapitol

1. HP EliteBook 2730p - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Tabletům neboli notebookům s dotykovými displeji se v našich recenzích příliš nevěnujeme. Rozhodl jsem se to proto napravit a do dnešního testu jsem vybral tablet tak trochu pro náročné. EliteBook od HP totiž pro nadšence dotykového ovládání nabízí několik vylepšení, které dělají dotykové ovládání ještě komfortnější.

Reklama
Reklama

Baterie

 po stisknutí tlačítka na druhé straně ukáže baterka stav nabití
po stisknutí tlačítka na druhé straně ukáže baterka stav nabití


-pro zvětšení klikněte-

EliteBook 2730p patří spíše k těm tenčím notebookům, takže i 6článková baterie je dost tenká. To se negativně podepsalo na její kapacitě, která je jen 44 Wh. Na druhou stranu tu máme integrovaný grafický čip, nízkonapěťový procesor a malý displej. Výdrž proto nijak tragická také nebude, osobně ji odhaduji okolo tří až čtyř hodin.

Zdroj

HP EliteBook 2730p - tablet pro náročné

Zdroj je sice malý, ale dle mého názoru je naddimenzovaný. Jeho výkon je totiž 65 Wattů, což si testovaný drobeček nikdy nevezme. V zátěži papal maximálně do 40 Wattů, takže 45W zdroj by bohatě postačil.

Osvětlení klávesnice

HP EliteBook 2730p - tablet pro náročné

U notebooků HP a Lenovo bývá obvykle přítomné osvětlení klávesnice a tento stroj není výjimkou. Jak jsem psal v minulých článcích, tak tato lampička je velmi praktická, pokud neumíte psát poslepu na klávesnici. Během pracovních večerů ji určitě využijete.

Klávesnice

HP EliteBook 2730p - tablet pro náročné


-pro zvětšení klikněte-

Stejně jako jsem byl spokojen se šasi, tak jsem spokojen i s klávesnicí. Výrobce totiž použil všechen dostupný prostor a podařilo se mu v rámci možností udělat výbornou klávesnici. Jednak je to praktické rozlišení kláves, kterému lze vytknout snad jen malý levý Shift a zmenšené šipky (ale vydělené) a jednak je to vynikající osazení klávesnice. Ta se totiž vůbec neprohýbá, psaní je tiché a hlavně velmi pohodlné. Celkově jsem tedy spokojen.

HP EliteBook 2730p - tablet pro náročné

Nad klávesnicí je ještě malý multimediální proužek. Ten slouží pro ovládání hlasitosti a správu displeje při použití více monitorů.

Touchpad a Trackpoint

HP EliteBook 2730p - tablet pro náročné

Stejně jako u téměř všech manažerských notebooků si i u tohoto můžete vybrat, zda budete jako polohovací zařízení používat trackpoint, nebo touchpad. Tracpoint je o zvyku a není na každém notebooku. Nicméně zkušení jedinci s ním mohou být stejně obratní jako s dobrým touchpadem.

Co se týče touchpadu na tomto laptopu, mám dojem, že si někdo dělá legraci. Ta výška touchpadu je myšlena vážně? Bez legrace, tohle skoro nejde používat, tak maličký touchpad jsem už hodně dlouho neviděl. Vím sice, že moc prostoru výrobci na touchpad nezbylo, ale tohle je opravdu bída.

To stejné platí i tlačítkách, která se snaží být elegantně zabudovaná. Skoro totiž nejdou zmáčknout a práce s touchpadem se proto spíše rovná hororu. Raději si proto rychle zvykněte na trackpoint. Touchpad je totiž jedna z mála špatných stránek tohoto HP.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning