HP EliteBook 2730p - tablet pro náročné
Článek HP EliteBook 2730p - tablet pro náročné

HP EliteBook 2730p - tablet pro náročné

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

8. 5. 2009 00:00 4

Seznam kapitol

1. HP EliteBook 2730p - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Tabletům neboli notebookům s dotykovými displeji se v našich recenzích příliš nevěnujeme. Rozhodl jsem se to proto napravit a do dnešního testu jsem vybral tablet tak trochu pro náročné. EliteBook od HP totiž pro nadšence dotykového ovládání nabízí několik vylepšení, které dělají dotykové ovládání ještě komfortnější.

Reklama
Reklama

HP EliteBook 2730p

HP EliteBook 2730p - tablet pro náročné

Ještě než vyřkneme verdikt, tak si jako obvykle shrňme všechny poznatky o dnes testovaném tabletu HP EliteBook 2730p. Tím, co se povedlo, je jednoznačně dotykový displej. S tím si v HP vyhráli, takže perem můžete velmi pohodlně dělat pravé tlačítko a také další dodatečná tlačítka okolo displeje práci podstatně zpříjemní. Dále jsem byl spokojen s výbornou klávesnicí, převážně hořčíkovou a místy hliníkovou šasi, nízká hmotnost, slušný výdrž na baterky či tichý provoz ve 2D. To vše jsou věci, které se rozhodně povedly.

Hlavním záporem je, jak už to v takových případech bývá, cena. Výrobce si za toto HP účtuje 40 tisíc korun, což bude pro většinu uživatelů už prostě příliš mnoho. Za tuto cenu bych také chtěl více, než jen pomalý 1,8" pevný disk s nízkou kapacitou a 2 GB RAM. Když už musel mít disk 1,8", tak proč v HP nepoužili třeba 60GB SSD? Rozdíl ceny 40 a 45 tisíc už není tak velký. Šíleností je také touchpad. Opravdu netuším, jak jej lze v praxi používat, nicméně k dispozici je alespoň trackpoint.

Shrnutí

HP EliteBook 2730p je po všech důležitých stránkách povedený tablet, kterému kazí pověst jen 1,8" pevný disk, hlučný větrák v zátěži a touchpad. Obzvlášť dotykové ovládání se totiž povedlo a pokud jste měli možnost tento notebook vyzkoušet, jistě mi dáte za pravdu. EliteBook 2730p je také jako dělaný k cestování. Hmotnost i se zdrojem je necelé dva kilogramy, šasi je kompletně z hořčíku a hliníku a výdrž atakuje hodnotu čtyř hodin s tím, že si kdykoliv můžete přikoupit přídavnou baterii a výdrž na baterii ztrojnásobit.

Jenže důvod, proč jich mezi uživateli mnoho neuvidíte, se jmenuje cena. Přeci jen 40 000 korun je i na velmi povedenou hračku pro většinu uživatelů přeci jen mnoho a důvodů, proč si v dnešní době kupovat tablet kromě stylového ovládání také mnoho není. Nezbývá proto než doufat, že s Windows 7 se situace změní. Tento stroj totiž stojí za to, aby ho mělo mnohem více uživatelů.

HP EliteBook 2730p

Klady Zápory
+ kvalitní tablet + příslušenství - cena
+ malé rozměry i hmotnost - hlučný v zátěži
+ hořčíkohliníkové šasi - nepoužitelný touchpad
+ dobré dílenské zpracování - 2 GB RAM, 120 GB pevný disk
+ pohodlná klávesnice  

Orientační cena včetně DPH: 40 000 Kč

Poděkování

Na úplný konec bych ještě rád poděkoval zastoupení společnosti hp, které do testu notebook zapůjčilo.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning