HyperX Pulsefire Raid – skvělá ergonomie a spousta tlačítek | Kapitola 2
Seznam kapitol
Bolavé zápěstí vlivem špatného úchopu myši zná každý. U hráčů a herních myší to platí dvojnásob. Vertikální myši holt nejsou ideálním parťákem hráčů. Kingston proto zkonstruoval myšku, která si bere výhody z vertikálek při zachování obratnosti klasických myší. K tomu přihodil hromadu tlačítek a kvalitní PixArt senzor.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware
S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…
Myška je dodávaná v klasické krabičce standardní velikosti. Na přední straně se dozvíme jak o jejích výhodách (11 programovatelných tlačítek a RGB podsvícení), tak o jejích nevýhodách (stále nevyladěný software NGenuity).

Boční strana je o něco zajímavější. Uvádí typ instalovaného senzoru Pixart 3389 a kvalitních Omron spínačů s životností až 20 milionů kliknutí.

Zadní strana pak hovoří pouze o snadno upravitelném RGB podsvícení. Tomu, jak „snadno“ se podsvícení upravuje, se pověnuji v tradičně nechvalné kapitole o softwaru.

Uvnitř krabice je myška poctivě zabalena ve tvrdém kartonu, který zabraňuje jejímu poškození. Na něm je nálepka s informací, odkud lze stáhnout podpůrný software.

Kromě samotné myši obsahuje balení stručný manuál a klasickou kartičku s odkazem na podporu HyperX.

Stejně jako boční tlačítka, i spodní část myši je opatřena igelitem, který má myš ochránit proti drobným oděrkám. Na spodní straně se nachází poměrně veliké kluzné plochy v horní a dolní části.

Při pohledu na myší zadeček se rýsují zajímavé ergonomické prvky. Levá část myši je o něco vyšší než pravá, respektive zleva doprava je vzadu lehce zkosená.

Zmiňovaný ergonomický benefit je ještě mnohem markantnější při pohledu zepředu. Zkosené zpracování k pravé straně přirozeně nutí dlaň natočit do mírně vertikální polohy a ulevit tak bolavému zápěstí.

Tvar textury pogumovaného mechanického tlačítka připomíná poskládaného hada. Pod kolečkem se nachází tlačítko, jehož základní funkce přepíná mezi jednotlivými CPI snímače. Samotné kolečko je čtyřsměrné. Spínače levého a pravého tlačítka jsou ukryty pod vlastními kusy plastu, nejsou spojeny tak, jak to u některých myší bývá zvykem.

Ochranu myšího ocasu zajišťuje opletení, jehož pružnost ale nijak neomezuje v pohybu. Samotný kabel je dlouhý necelé dva metry, přesněji 180 centimetrů.

Levá boční strana je pogumovaná, osazena hned pěti funkčními programovatelnými tlačítky. Tři z nich v základu slouží pro ovládání zvuku (mute, ovládání hlasitosti), dvě mají klasickou funkci zpět a vpřed.

Pravý bok žádnými tlačítky osazen není, samozřejmě je pogumovaný stejně jako bok levý.

Myška je podsvícena pouze decentně. V zadní části nesmí chybět podsvícené logo HyperX a podsvícené je také scrollovací kolečko.
