iiyama ProLite E2710HDS: Dostupná sedmadvacítka
i Zdroj: PCTuning.cz
Monitory Článek iiyama ProLite E2710HDS: Dostupná sedmadvacítka

iiyama ProLite E2710HDS: Dostupná sedmadvacítka | Kapitola 7

Jan Černý

Jan Černý

8. 7. 2010 03:00 12

Seznam kapitol

1. Představení a specifikace 2. Konstrukce, zpracování a ergonomie 3. Pohled na elektroniku 4. Možnosti softwaru a OSD menu 5. Jak testujeme LCD monitory 6. Barevné podání a interpolace obrazu
7. Pozorovací úhly a homogenita podsvícení 8. Jas a jeho vliv na spotřebu 9. Kontrastní poměr a jeho stabilita 10. Rychlost odezvy 11. Hodnocení naměřených výsledků a závěr

24" panelů s Full HD rozlišením je na trhu celá řada a díky výhodné ceně si je může dovolit každý. Co ale dělat v případě, kdy máte slabší zrak nebo chcete sledovat filmy z větší vzdá­lenosti­? Jedním z adeptů ke koupi je 27" pa­nel­ iiyama, který nabízí velký bod 0,31 mm, nízkou spotřebu, USB hub a integrovanou dvojici 2W reproduktorů.

Reklama

Horší pozorovací úhly dané použitím TN technologie jsou u takto velké úhlopříčky celkem znát. Nejsou sice tak špatné jako u pět let starých monitorů, ale zhoršený kontrast je stejně jako inverze barev z některých úhlů bohužel vidět. Co mě však mile překvapilo je barevné podání – žádný šum, žádný dithering na barevných přechodech.

iiyama ProLite E2710HDS: Dostupná sedmadvacítka
i Zdroj: PCTuning.cz


Úhly pohledu (pro zvětšení klikněte)

K regulaci jasu panelu docházelo měněním délky střídy napájecího napětí při frekvenci 230 Hz. Přestože panel obsahoval 4 CCFL výbojky, nebyla kvalita jasu příliš valná. Na několika místech byly tmavé fleky dosahující 70 % maxima, Průměrná rovnoměrnost pak byla poměrně slušných 81,5 % respektive 80,2 %.

 Rovnoměrnost podsvícení při jasu 150 cd/m2
i Zdroj: PCTuning.cz
Rovnoměrnost podsvícení při jasu 150 cd/m2


Rovnoměrnost podsvícení při jasu 120 cd/m2

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama