iiyama ProLite E2710HDS: Dostupná sedmadvacítka
Článek iiyama ProLite E2710HDS: Dostupná sedmadvacítka

iiyama ProLite E2710HDS: Dostupná sedmadvacítka

Jan Černý

Jan Černý

8. 7. 2010 03:00 12

Seznam kapitol

1. Představení a specifikace 2. Konstrukce, zpracování a ergonomie 3. Pohled na elektroniku 4. Možnosti softwaru a OSD menu 5. Jak testujeme LCD monitory 6. Barevné podání a interpolace obrazu
7. Pozorovací úhly a homogenita podsvícení 8. Jas a jeho vliv na spotřebu 9. Kontrastní poměr a jeho stabilita 10. Rychlost odezvy 11. Hodnocení naměřených výsledků a závěr

24" panelů s Full HD rozlišením je na trhu celá řada a díky výhodné ceně si je může dovolit každý. Co ale dělat v případě, kdy máte slabší zrak nebo chcete sledovat filmy z větší vzdá­lenosti­? Jedním z adeptů ke koupi je 27" pa­nel­ iiyama, který nabízí velký bod 0,31 mm, nízkou spotřebu, USB hub a integrovanou dvojici 2W reproduktorů.

Reklama
Reklama

Horší pozorovací úhly dané použitím TN technologie jsou u takto velké úhlopříčky celkem znát. Nejsou sice tak špatné jako u pět let starých monitorů, ale zhoršený kontrast je stejně jako inverze barev z některých úhlů bohužel vidět. Co mě však mile překvapilo je barevné podání – žádný šum, žádný dithering na barevných přechodech.

iiyama ProLite E2710HDS: Dostupná sedmadvacítka


Úhly pohledu (pro zvětšení klikněte)

K regulaci jasu panelu docházelo měněním délky střídy napájecího napětí při frekvenci 230 Hz. Přestože panel obsahoval 4 CCFL výbojky, nebyla kvalita jasu příliš valná. Na několika místech byly tmavé fleky dosahující 70 % maxima, Průměrná rovnoměrnost pak byla poměrně slušných 81,5 % respektive 80,2 %.

 Rovnoměrnost podsvícení při jasu 150 cd/m2
Rovnoměrnost podsvícení při jasu 150 cd/m2


Rovnoměrnost podsvícení při jasu 120 cd/m2

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning