PCTuning Článek

Intel Core i5–11400F: Nejzajímavější Rocket Lake

z-obermaier
Z. Obermaier
27. 4. 2021 10:00 22 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Šestijádro v roce 2021 2. Představení Intel Core i5–11400F 3. Testovací systém a specifikace 4. Měření aplikačního výkonu
5. Měření herního výkonu (1080p a 4K) 6. Spotřeba procesorů 7. Hodnocení a závěr

Nestává se často, aby tím nejlepším procesorem dané generace nebyl některý z nejvýkonnějších modelů. U Rocket Lake je ale paradoxně nejzajímavějším čipem z poslední generace Intelu pro LGA1200 levné šestijádro za 4100 korun.

Reklama
Reklama

Představení Intel Core i5–11400F

Procesor dorazil do redakce z běžné sítě. Při letmém pohledu do českých obchodů je tohoto modelu dostatek. Ceny se pohybují od levnějších 4100 korun až do 4400 korun. Záleží, kde nakupujete.

Všechny procesory Rocket Lake jsou postavené na jednom křemíku, tentokrát není potřeba vyrábět vícero verzí. Nejvyšší modely mají osm jader a u těch nižších se dvě vypnou. Revize je B0 a Stepping 1. Jde o stejnou revizi, kterou známe už z dávných úniků ES vzorků.

Základní frekvence procesoru je nízkých 2,6 GHz. To ale platí pouze v případě, že je vypnutý Turbo Boost. Pokud je Turbo aktivní, bude procesor v plné zátěži vždy pracovat na frekvenci 3,8+ GHz. Maximální frekvence dvou jader je 4,4 GHz. To hovořím o zamčených TDP (65 W) dle specifikací, pokud je odemkneme na maximum, pracuje procesor v plné zátěži na 4,2 GHz.

Balení CPU

Krabička Core i5 je zcela obyčejná. Procesor je spotřební zboží, nepotřebuje být prodáván v tvarované krabici z plastu. Je to plýtvání zdroji.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning