PCTuning Článek

Intel Core i9-9980XE: extrémních osmnáct jader v testu

Z. Obermaier
Z. Obermaier
25. 3. 2019 03:00 23 Sdílej:

Seznam kapitol

1. 18 jader Skylake-X druhé generace 2. Frekvence Core i9-9980XE 3. Představení Intel Core i9-9980XE 4. Testovací systém a specifikace 5. Měření aplikačního výkonu
6. Měření herního výkonu (1080p) 7. Spotřeba a teploty 8. Přetaktování Core i9-9980XE 9. Hodnocení a závěr

Pokud vás počítač živí a potřebujete maximum procesorových jader, je osmnáctijádro Core i9-9980XE jasnou, byť velice drahou, volbou. Nabízí vysoký výkon na jedno jádro i jako celek. Dá se i solidně taktovat, ale k tomu už je zapotřebí už extrémní zdroj a chlazení.

Reklama
Reklama

Měření aplikačního výkonu

S novou generací Skylake-X používám jen zkrácenou metodiku měření výkonu, v této kapitole najdete tedy jen pár testů. Pro obraz o výkonu to postačí, více není třeba. Plná metodika všech testovacích aplikací nás bude čekat až při uvedení nových modelů a architektur.

Výkon osmnácti jader na vysokém taktu 3,8 GHz je velmi slušný, dokonce můžeme říci, že brutální. V průměru je Core i9-9980XE stejně výkonný jako Threadripper 2990WX s 32 jádry. V jednovláknových operacích jej doslova vydrtí, ve vícevláknových už záleží na aplikaci. Někde je lepší AMD, někde Intel. Windows obecně s tolika vlákny neumí pracovat dobře ani u jednoho procesoru, ale Intel je na tom se správou vláken krapet lépe (je jich méně). Proti Core i9-9900X s deseti jádry je nárůst výkonu v průměru 33 procent. To není špatné, ale také to není moc na téměř dvojnásobek jader.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning