Jak dostat Core 2 chladič na Core i5?
Článek Jak dostat Core 2 chladič na Core i5?

Jak dostat Core 2 chladič na Core i5?

Vojtěch Lank

Vojtěch Lank

3. 10. 2009 01:00 19

Seznam kapitol

1. Úvod 2. A jdeme na to! 3. Závěr

O nových procesorech, Core i5/i7, pro socket 1156 víme, že jdou snadno a vysoko taktovat. K vysokému přetaktování však potřebujeme chladič, který nám přetaktovaný procesor uchladí. Na trhu je jen několik chladičů kompatibilních s těmito sockety a jejich výkon není příliš vysoký. Proto vám ukážu, jak lze jednoduše připevnit jeden z nejvýkonnějších chladičů pro s. 775 na Core i5.

Reklama
Reklama

Jsme u konce dnešního krátkého, ale dozajista inspirujícího návodu. Na fotografii níže již můžete vidět chladič Thermal Right ultra-120 eXtreme nainstalovaný na základní desce ASUS Maximus III Formula, která právě podporuje procesory do patice se 1156ti piny.

Jak dostat Core 2 chladič na Core i5?

Jistě se budete ptát, jaké budou provozní teploty procesoru s tímto chladičem v porovnání s jiným. Některé chladiče pro s. 1156 jsou kompatibilní i se socketem 775, nebo mají alespoň svého "brášku" pro starší socket. Pokud se tedy podíváte na test těchto chladičů provedeném na procesoru z rodiny Core 2, jistě dostanete dobrého srovnání. Procesory i5/i7 sice méně topí, ale to chladící výkon chladiči neubere, tudíž výkonnostní srovnání by mělo být stejné jak na platformě Core i5/i7, tak na Core 2.

Zatím se mi do ruky nedostalo více chladičů, které bych mohl zkusit "předělat" na socket LGA 1156, ale pevně věřím, že zlaté české ručičky si poradí se vším a pro lecjakého kutila nebude takováto úprava chladiče problém. Mně osobně by prodej takového chladiče rval srdce.

Přesto, že touto úpravou přímo nezasahujete do chladiče a tím pádem NEPŘICHÁZÍTE o záruku,
naše redakce nezodpovídá za jakékoliv škody způsobené touto úpravou!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning