K jasným zítřkům s internetem pro všechny!
PCTuning Článek

K jasným zítřkům s internetem pro všechny!

Michal Rybka

Michal Rybka

11. 7. 2020 03:00 7

Seznam kapitol

1. ... a internet pro všechny! 2. Informace jsou extrémně snadno dostupné 3. Koniny se šíří neuvěřitelnou rychlostí 4. Příchod eshopů změnil celý trh
5. Všechno je jednodušší a propojenější 6. Kdo vlastně kontroluje připojenou elektroniku? 7. Připojujeme stále více světa, ale za jakou cenu?

Internet je s námi už nějakých těch třicet let. Přesto dokázal úplně změnit svět. Úplně a naprosto – když se na to dívám zpětně, tak dost nečekaně. Dřív jsem ho přehlížel, dnes je, a myslím nejenom pro mě, stejně nezbytný, jako třeba elektřina.

Reklama
Reklama

Všechno je dnes jednodušší, integrovanější a propojenější

Dříve byl obrovský problém propojit cokoliv s čímkoliv. Pokud jste měli kapesní počítač a nebo nějaký jiný digitální vehikl, obvykle jste měli velký problém s přenosem a konverzí dat. U kapesního počítače HP OmniGo 100 (1995) jste si kupovali komunikační set samostatně, nebyl součástí balení. Neexistovala přitom jiná cesta, jak dostat data z počítače do PC a jak je zazálohovat. Nastupující Windows CE a Psiony sice dovolovaly přenos dat, ale přes konverzní programy, které například měnily formáty při kopírování libovolným směrem – a bylo prakticky nemožné na dokumentech pracovat na PC a na mobilní platformě, protože opakované konverze dokázaly dokumenty doslova zničit.

Dnes? Základem je cloud, kde bezproblémově sdílíte obsah mezi platformami. V horším případě musíte konvertovat (například mezi PC a iPhone), v jiných ale prostě pracujete na tom samém dokumentu a to i kolaborativně. Jednoduché, že? Z mého hlediska jde o neuvěřitelný krok vpřed. Dříve jsem měl extrémní problémy s přenášením dat, natož abych měl jistotu, že mám proti sobě synchronizované všechny verze dokumentů. Dnes si stále dělám lokální zálohy, ale pro udržování synchronizovaných změn je cloud prostě nejjednodušší.

A dnes je propojenost služeb tak důležitá, že se centralizují i služby určené pro americkou armádu! Nedávno americká armáda oznámila uzavření kontraktu JEDI (Joint Enterprise Defense Infrastructure). Ukazuje se, že i když jde o desetimiliardový dolarový kontrakt na deset let, je to asi jediné možné řešení, které dokáže propojit vše, co americká armáda propojit potřebuje – od jednotek v poli, po služby v zázemí.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning