K jasným zítřkům s internetem pro všechny!
PCTuning Článek

K jasným zítřkům s internetem pro všechny!

Michal Rybka

Michal Rybka

11. 7. 2020 03:00 7

Seznam kapitol

1. ... a internet pro všechny! 2. Informace jsou extrémně snadno dostupné 3. Koniny se šíří neuvěřitelnou rychlostí 4. Příchod eshopů změnil celý trh
5. Všechno je jednodušší a propojenější 6. Kdo vlastně kontroluje připojenou elektroniku? 7. Připojujeme stále více světa, ale za jakou cenu?

Internet je s námi už nějakých těch třicet let. Přesto dokázal úplně změnit svět. Úplně a naprosto – když se na to dívám zpětně, tak dost nečekaně. Dřív jsem ho přehlížel, dnes je, a myslím nejenom pro mě, stejně nezbytný, jako třeba elektřina.

Reklama
Reklama

Koniny se šíří neuvěřitelnou rychlostí

Internet dovoluje propagaci extrémistických názorů a vyvíjení politických nátlaků jak z levé, tak i z pravé části politického spektra, rovněž dává prostor šamanům a duchomorům, vibrátorům a dalším vědomorům všeho možného ražení. Přestože v zásadě nabízí snadnou a jednoduchou konfrontaci jednotlivým myšlenkám, řada lidí se jednoduše naladí na ostatní s podobným názorem a tím to končí.

A tak se můžeme setkat nejenom s šířením propagandy a všelijakých zaručeně funkčních revolučních zdravovědných postupů, včetně naprostých konin, jako jsou produkty, „harmonizující 5G záření“. Když se to spojí dohromady, můžou se objevit monstrozity, jako „psychotechnologické firmy“, které vám nabídnou lampičky proti 5G záření – za lidových deset až padesát tisíc korun.

Žijeme ve svobodné společnosti – a jak jsem před lety pochopil u Scientific Americanu, svoboda slova znamená, že ani takové nelze umlčet, že je nutné jejich kousky rozporovat. A když si někdo odepře dvě dovolené a nebo televizi a místo toho si koupí krystalový antivibrační nesmysl – jeho věc. Každý rozhoduje o svých penězích – a my nad tím můžeme jenom vrtět hlavou.

Pokud si mám vybrat mezi informační anarchií a cenzurou, vždy budu preferovat svobodu. Už jen proto, že se objevuje stále více lidí, které si pamatuji ze socíku: Lidí, kteří to s námi myslí dobře, vždy nás poopraví a v případě potřeby udají, protože doba a společnost to žádá. Svoboda má svou cenu, s tím nic nenaděláme – a raději budu svobodný, než abychom měli zase nasazený náhubek.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning